Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Led Ekran Fiyatları ve Özellikleri – LED Tabela Sistemleri

Led Ekran Fiyatları ve Özellikleri – LED Tabela Sistemleri

admin admin -
15 0

 

Hem gündüz hem de geceleri yeterli ışığı kendisi gösterebilen led ekran, herkesin dikkati çekebilecek bir üründür. Led ekranlar, dış ve iç mekanlar olmak üzere iki alanda da kullanıma uygundur. Dış mekanlar için kullanılan ekranlar, daha büyük kitleye hitap edebilmek için büyük boyutlarda yapılmaktadır. Büyük ebatlardan yana tercih yapılması durumunda daha fazla ışık kaynağı tükettiği için enerji tüketimini de arttırmaktadır. Ancak, maliyet her ne kadar artsa da daha fazla kitleye ulaşabilme imkanından dolayı her sektör için daha tercih edilebilirdir. Alışveriş merkezlerinde sıkça karşılaşılan ledler, AVM’lerin giriş kısımlarında indirimleri ve fırsatları duyurma amacıyla kullanılmaktadır. AVM ve mağazalar haricinde ise stadyum ve hastaneler için de son derece kullanışlı bir üründür.

 

Led Ekran Fiyatları

Led ekran fiyatları belirlenme aşamasında birçok özelliği bulundurmaktadır. Led ekranların fiyatları, çok detaylıdır ve birçok faktör içermektedir. Bunlar;

Çözünürlük: Kullanılacak alana göre piksel aralıklarının belirlenmesi

Piksel Aralığı: Sistemdeki piksellerin birbirleri arasındaki mesafenin ölçüsüdür. Piksel yazıların boyutlarına göre fiyat artışı yaşanabilir.

Kablolama Sistemi: Ekranların montaj yapılacağı alana göre elektrik ve veri kablolarının yakınlığı ya da ne durumda olduğu detaylardan biridir. Fiyatları dolaylı olarak etkilemektedir.

Bağlantı Şekli: Sisteme uzaktan bağlantı yapılmasının istenmesi halinde sisteme bağlantı kurulabilmesi için uzak bağlantı sistemleri eklenmesi gerekecektir. İlaveten yapılacak olan yüklemeler fiyatı etkileyebilir.

Işık Şiddeti: Ekran sistemlerinde led panelden alınan ışık gücü olarak bilinir. Yüksek ışık şiddeti uygulayan paneller ile düşük ışık şiddeti sağlayan paneller aynı olmadığından fiyatları aynı olmaz.

İç ve Dış Mekan: Dış ortamlarda kullanılan led ekran sistemleri, iç mekanlarda kullanılan ekranlara göre daha büyük boyutlardadır ve teknik özellikleri daha farklıdır. Bu sebeple de fiyatlarda değişiklik görülebilir.

Adaptör: Çalışma mekanizmalarına göre saç kasa adaptör fiyatları ile profesyonel yapıdaki alüminyum kasalı adaptörler farklılık göstermektedir. Led fiyatlarını da doğrudan etkilemektedir.

Demir Aksam: Led ekranların montajında kullanılan aksam, maliyeti etkilemektedir.

Montaj Yeri: Montaj yapılacak lokasyona göre kullanılacak olan malzemeler de şekillenmektedir. Yüksek mevkiiler için vinç kullanılacağı için bunun maliyeti de fiyatları etkilemektedir.

İşçilik ve Nakliye: İşçilik maliyetleri ile boyuta göre yapılacak nakliye de fiyatlara yansımaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir