Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Konyaaltı Belediyesi’nde Sahte Diplomayla Dolandırıcılık İddiası

Konyaaltı Belediyesi’nde Sahte Diplomayla Dolandırıcılık İddiası

haberci haberci -
104 0

Çiğdem B.’nin Sahte Diplomayla Çifte Maaş Aldığı Ortaya Çıktı

Konyaaltı Belediyesi’ne bağlı bir şirkette çalışan büro personeli Çiğdem B., kendi hesabına her ay birden fazla maaş ödemesi yaptığı tespit edildi. Yapılan incelemede, Çiğdem B.’nin üniversite diplomasının da sahte olduğu belirlendi. Şikayet üzerine başlatılan soruşturmada, Çiğdem B.’nin toplam 567 bin TL’lik maaş farkı ve çifte maaşı üzerine geçirdiği ortaya çıktı.

17 Yıla Kadar Hapis Cezası İsteniyor

Soruşturma sonucunda hazırlanan iddianamede, Çiğdem B. hakkında ‘Kamu kurum ve kuruluşlarının zararına dolandırıcılık’, ‘Kamu kurum ve kuruluşları ve benzeri tüzel kişiliklerin araç olarak kullanılması suretiyle dolandırıcılık’, ‘Hizmet nedeniyle güveni kötüye kullanma’ suçlarından 17 yıla kadar hapis cezası istendiği belirtildi.

İddianamede Ortaya Çıkan Detaylar

Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı’nca hazırlanan iddianamede, şüphelinin sahte diplomasıyla lisans mezunu gibi gösterilerek farklı maaşlar aldığı, toplamda 567 bin TL’yi hesabına geçirdiği belirtildi. Şüpheli, işe alındığında ortaokul mezunu olduğunu ifade ederken, diplomanın avukatı aracılığıyla kendisine verildiğini iddia etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir