Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Magazin
  4. »
  5. Kenan Işık’ın Sağlık Durumunun İyi Olduğu Açıklandı

Kenan Işık’ın Sağlık Durumunun İyi Olduğu Açıklandı

admin admin -
39 0

İki yıl önce spor yapmak için gittiği spor salonunda düşüp bayılan, daha sonra da hastaneye kaldırılan ünlü sanatçı o günden beri komadaydı. Ünlü oyuncu spor salonunda düşerek beyin kanaması geçirmişti. Sosyal medyadan duyurulan bir habere göre, ünlü oyuncu yaklaşık iki senedir yoğun bakımdan çıkamayarak hayatını kaybettiği söylendi. Haber, Beşiktaş Belediye Başkanı’nın avukatı aracılığıyla sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna duyuruldu. Usta oyuncu, 2014 yılında yaşanan olayda başını çarpması sonucu beyin kanaması geçirmişti. Gittiği spor salonunda spor yaptıktan sonra saunaya girmiş, saunadan çıktığı sırada düşerek kafasını çarpmış ve beyin kanaması geçirmişti. Bu olayın üzerine Amerikan Hastanesi’ne kaldırılmıştı. Ameliyatı aşağı yukarı 3,5 saat süren usta oyuncu, ameliyat sonrası yoğun bakıma alınmıştı. Daha sonra evine alınan ünlü oyuncunun tedavisine evinde devam edilmeye başlanmıştı. Neredeyse iki yıldır yaşam mücadelesi veren Kenan Işık hayatını kaybetti haberi yalanlandı, sanatçının ailesi böyle bir şey olmadığını açıkladı.

 

 Peki, Kenan Işık kimdir? Memur çocuğu olan usta oyuncu tiyatro oyuncusu, sunucu, gazetecidir ve bir dönem de haber sunuculuğu yapmıştır. Devlet memuru çocuğu olduğu için Türkiye’nin çeşitli ilerinde bulunmuştur. Ortaokul eğitimini Malatya’da almıştır. Malatya’da eğitim aldığı bu dönemde de amatör olarak tiyatro oyunculuğuna başlamıştır. Halkevi’nde katıldığı amatör tiyatro oyunculuğuna Ankara’da devam etmiştir. Ankara’da lise öğrenimine başlamış ve burada da Meydan Sahnesi’ne girmiştir. Üniversite eğitimini ise Kamu yönetimi üzerine yapmıştır. Gazi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesine devam ederek Kamu Yönetimi alanında eğitim almıştır. Tiyatroya ilgisini hep devam ettirmiş, 1972 yılında da Devlet Tiyatrosu sanatçısı olarak hayatının geri kalanına tiyatrocu olarak devam etmiştir. Tiyatro oyunculuğu yanı sıra televizyon dizilerinde de rol almış, bir dönem haber programı sunuculuğu yapmış ve yarışma programlarında da sunuculuk yapmıştır. Oyunculuğunun yanı sıra senaristlik ve yönetmenlik de yapan usta sanatçı, Şehir Tiyatroları’nda görsel sanat yönetmenliği yapmıştır. Ayrıca birçok tiyatro oyunu yazarak kariyerinde senaristlik deneyimi de yaşamıştır.  Gazeteci kimliği de bulunan ünlü oyuncu, 1974 yılından itibaren çeşitli gazetelerde köşe azarlığı da yapmıştır. Usta oyuncunun asıl ünü ise Gülben Ergen ile başrolünü paylaştığı diziden sonra olmuştur. Dizi de Haldun Dormen gibi büyük bir isim de yer almıştı. Bu komedi dizisindeki sempatik tavırları ile dikkat çeken ünlü oyuncu daha sonra haber programlarında sunuculuk yapmıştır. Kariyerindeki zirveyi “Kim 500 Milyon İster” isimli bilgi yarışması programı ile yakalamıştır. Bu yarışmadaki güler yüzü ve sevimli tavırları ile hayranlarının gönlünde taht kuran usta oyuncu, spor salonunda geçirdiği kaza sonucu ekranlardan ayrılmıştır. Aylardır güzel haberi beklenen ünlü oyuncu yaşadığı kazadan ve geçirdiği ameliyattan sonra kendini toparlayamamış, tedaviye evinde devam edilmeye başlanmış ancak verdiği yaşam mücadelesinde kurtulamamıştır. Sabaha karşı saat 02.00 sularında Beşiktaş Belediye Başkanı’nın avukatının, sosyal medyada yaptığı bir paylaşımla ünlü oyuncunun hayranlarını yasa boğmuştur. “Kenan Işık hayatını kaybetti” şeklinde haberi duyuran Beşiktaş Belediye Başkanı’nın avukatı, bu haberin danışmanı tarafından paylaşıldığını ve gerekenin yapılacağını duyurdu. Böylece paylaşımın yapıldığı adresten de Kenan Işık hayatını kaybetti haberi yalanlandı.

 Ünlü oyuncunun “Kenan Işık hayatını kaybetti” şeklinde gelen bu ölüm haberi tüm sevenlerini ve sanat camiasını yasa boğdu. Sabaha karşı saat 02.00 civarında sosyal medyadan duyurulan bu haberin asparagas olduğu ise saatler sonra medyada yer almıştır. Ünlü oyuncu yaklaşık iki senedir evinde tedavi görmekteydi. Haber, Beşiktaş Belediye Başkanı’nın avukatı aracılığıyla sosyal medya hesabı üzerinden kamuoyuna duyurulmuştu. Hem Beşiktaş Belediye Başkanı’nın avukatı hem de sanatçının ailesi haberi yalanlayarak duruma netlik kavuşturdu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir