Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kayseri Boşanma Avukatı Metin Polat’tan Boşanacak Çiftlere Tavsiyeler

Kayseri Boşanma Avukatı Metin Polat’tan Boşanacak Çiftlere Tavsiyeler

admin admin -
9 0

Boşanma Sürecinde Dikkat Edilecek Hususlar

 

            Çiftlerin öncelikli olarak boşanma isteğinden tam olarak emin olmaları gerekmektedir. Bu noktada kayseri boşanma avukatı tarafından çiftlere yöneltilen sorular net ve doğru bir şekilde cevaplandırılmalıdır. Boşanma ancak tek ve son çözüm ise uygulanmalıdır. Aynı zamanda tam olarak emin olunduktan sonra yakın çevrelere boşanma ile havadisler verilmelidir. Aile üyeleri ile ilgili gerekli görüşmeler yapılmalı. Daha sonrasında mahkemeye ve diğer hukuki mahallere mümkün olduğunca birlikte gidilmelidir. Çocuklu aileler için boşanma son çare olarak düşünmelidir.

 

            Aynı zamanda çocuğun yaşı durumu anlayacak kadar büyük ise onlara doğru ve yalansız bir şekilde boşanma sürecini aktarılmalıdır. Bu noktada kayseri boşanma avukatı tarafından çocuklara nasıl davranılması ve nasıl konuşulması gerektiğine dair tavsiyeler dikkatle dinlenmeli ve uygulanmalıdır. Çiftler boşanma kararından sonra en kısa sürede evleri ayırmalıdır. Böylece çiftler arasında yaşanacak olan gerilimler en az seviyeye düşmektedir. Aynı zamanda çocukların görebileceği veyahut duyabileceği ortamlarda kavga etmekten de itina ile kaçınmalıdır. Daha sonrasında herhangi bir psikolojik sorunun ve ebeveynlere karşı duyulan güvensizliklerin özünde bu tür kavgalara tanıklık etmek yatmaktadır.

 

 Boşanma Arifesinde Çiftlere Tavsiyeler

 

            Boşanma arifesinde olan çiftler mümkün olduğunca soğukkanlı kalmaya devam etmelidir. Nafaka ve velayet gibi konular boşanma avukatı ile birlikte görüşüldükten sonra ortak bir noktada belirgin hale getirilmelidir. Çiftler birbirinden kendi hayatlarını zora düşürecek şeyleri istemekten uzak durmalıdır. İletişim ancak çocuklu ailelerde devam ettirilmelidir. Çocuğun hangi gün kimde kalacağı gibi sorular da mahkemeye çıkmadan önce belirlenmeli ve buna iştirak edilmelidir. Boşanma süreci dış müdahalelere mümkün olduğunca kapalı tutulmalıdır. En yakın aile üyelerinin yorumları ve taraftarlığı bile ikili ilişkilere adapte edilmemelidir. Bunun dışında tutulan avukatlar hukuki alanda her türlü yol göstericiliği yapmaktadır.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir