Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Kardeş Ülke Kore’den Sağlık Sırrı

Kardeş Ülke Kore’den Sağlık Sırrı

admin admin -
7 0

Ülkemiz ile yardımlaşma öyküleriyle dolu ortak bir geçmişi paylaşan Güney Kore, dostluğunun ve samimiyetinin göstergesi olarak birçok sağlık sırrını da paylaşıyor.

Uzak Doğunun en gözde şifalı bitkilerinden ginsengin yetiştirilmesinde önemli bir yere sahip olan Kore, ginseng tablet gibi birçok şifalı ginseng ürününü ülkemiz ile paylaşıyor.

Bu ürünlerden en çok kullanılanı da ginseng tozu oluyor.

Ölümcül ve amansız hastalıklardan olan kanser ile mücadele ederken, kişiye enerji, keyif ve direnç verdiği klinik olarak kanıtlanan ginsengin, günlük hayata da yardımcı birçok özelliği bulunuyor. Gelişme çağındaki çocukların bağışıklığını güçlendiren, depresyon ve depresyondan gelen bir çok şikâyetin önüne geçen bu bitki, düzenli kullanıldığında sağlıklı bir ömür vaat ediyor.

Ginseng ile Sağlık

Ülkemizde yetiştiriciliği yapılmayan ginseng nerede bulunur derseniz, tablet ve şurup halleri ile eczaneler size yardımcı olacaktır.

Ayrıca, baharat gibi kullanılan toz halini, işlenmemiş kök halini ve kökten elde edilmiş pekmez halini de birçok aktar raflarında görmek mümkün. İnternetten de sipariş verebileceğiniz bu bitki, sağlıklı bir hayatı önünüze serecek.

http://koretercumanlik.com/blogsayfalari/kore-kirmizi-ginseng-bitkisi.html

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir