Atatürk Haber

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Gündem
 4. »
 5. Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Subay Araştırma Ve Öğretim Görevlisi Alımı

Kara Kuvvetleri Komutanlığı Muvazzaf Subay Araştırma Ve Öğretim Görevlisi Alımı

admin admin -
35 0

 Kara Kuvvetleri Komutanlığı’na bağlı Harp Okulu ve astsubay meslek yüksek okuluna muvazzaf subay araştırma ve öğretim görevlisi temin edilecektir. Muvazzaf subay olabilmek için birinci aşamada yazılı sınav geçebilmek, ikinci aşamada Ön sağlık muayenesinden, kişilik değerlendirme ve fiziki yeterlilik testleri ile mülakattan geçebilmek gerekmektedir. Ayrıca sağlık raporunun ve güvenlik soruşturmasının olumlu olması gerekmektedir.

 Muvazzaf Subaylığa Başvurular

 • Henüz askerlik görevini yerine getirmeyenler,
 • Halen askerlik hizmetine devam edenler,
 • Halihazırda Silahlı Kuvvetler bünyesinde memur ya da işçi olarak çalışanlar başvurabilirler.

Muvazzaf subaylığa başvurabilmek için aranan şartlar;

 • Belirlenen lisans bölümlerinden mezun olmak,
 •  Araştırma görevlileri için dörtlük sisteme göre 2.75, yüzlük sisteme göre ise 65 puandan yüksek diploma notuna sahip olmak,
 •  YDS sınavına girerek asgari yabancı dil puanı alabilmek,
 • Lisans düzeyindeki mezunları için 27 yaşından büyük olmamak,
 • Lisansüstü eğitim mezunları için ise 32 yaşından büyük olmamak şartları aranmaktadır.
 • Kilo ve boy şartları ise asgari erkekler için 164 santim, bayanlar için 158 santimdir.

 

 Başvurular Nasıl Yapılacak?

14 Mart 4 Nisan 2016 tarihleri arasında Kara Kuvvetleri Komutanlığı internet adresindeki ön başvuru formu eksiksiz olarak doldurulacak. Şahsen posta ya da dilekçe ile yapılan başvurular kabul edilmeyecektir. Başvuru formu sonrasında verilen aday numarası adaylar için oldukça önemlidir. Hemen her yerde kullanılacak olan bu aday numaralarının kaybedilmemesi önem arz etmektedir. Adayların başvurularının kabul edilip edilmediği, Kara Kuvvetleri Komutanlığı internet adresinde 13 Nisan 2016 tarihinden itibaren yayınlanmaya başlayacak, adaylara ayrıca posta ya da e-mail ile bilgilendirme yapılmayacaktır. Başvurusu kabul edilen ve tebligat da adı yer alan adaylar, yazılı sınava girmeye hak kazanmış demektir.

 Yazılı Sınav Tarihi

Yazılı sınavlar 26 – 24 Nisan 2006 tarihinde, saat 10 da Ankara’da gerçekleştirilecek olup, adayların sınav merkezinde en geç 8:30 da hazır bulunmaları gerekmektedir. Yazılı sınavda, genel kültür ve başvuran adayın branşına göre meslek bilgisi alanında sorular sorulmaktadır. Yazılı sınavda başarılı olan adaylar, ikinci seçim aşamasına geçebileceklerdir. ikinci seçim aşamasında kayıt kabul ve sağlık muayenesi, kişilik değerlendirme ve fiziki yeterlilik testleri ile Mülakat yapılmaktadır. İkinci aşama 30 Mayıs – 03 Haziran 2016 tarihleri arasında, yine Ankara’da yapılacaktır. İkinci aşamaya katılacak olan adaylar, Kara Kuvvetleri Komutanlığı’nda internet adresinde bildirilecektir.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir