Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Kahve Parkinson’a İyi Geliyor!

Kahve Parkinson’a İyi Geliyor!

admin admin -
43 0

Nöroloji konusunda eğitim almış alan sağlık uzmanları günde üç fincan kahve içenlerin parkinson hastalığa daha az yakalandığını tespit ettiklerini ancak bu durumun şu an sadece araştırma aşamasında olduğunu belirttiler. Uzun yıllardır süre gelen ve henüz kesin tedavisi bulunamayan hastalık olarak dikkat çeken Parkinson için doktorlar yepyeni bir tedavi süreci başlatmak için çalışmalarını hızlandırmış durumdalar.

Kumaş boyalarının, tarım ilaçlarının, temizlik ürünlerinin Parkinson hastalığa yol açmak için oldukça geçerli nesneler olduğunu söyleyen uzmanlar kafa travması, kimyasal maddelerin bu hastalık için başrol oynadığı bilinen bir gerçek olsa da önlem alma konusunda hem üretici firmalar hem tüketiciler bilinçsiz davranabiliyor ifadelerini kullandılar.

Nöroloji dalında eğitim gören ve bu alanda araştırmalarını sürdüren uzmanlar ise kahvenin parkinson hastalığında bir devri başlatabileceğinin de sinyallerini verdiler. Günde üç fincandan az kahve içmeyenler arasında yapılan araştırmalar ve çalışmaların aralıksız olarak devam ettiğini belirten uzmanlar yakın zamanda kesin sonuçlara ulaşmamız zor gözüküyor ancak uzun vadeli olarak kahvenin parkinsona iyi geldiğini söyleyebilecek durumdayız diyerek bu hastalığa yakalananlara da umut verici mesajları vermiş oldular.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir