Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Japonya 7.3 ile sarsıldı!

Japonya 7.3 ile sarsıldı!

admin admin -
42 0

Depremlere karşı aldığı tedbirler ve sağlam bina yapılanması ile dikkat çeken Japonya’da arka arkaya gelen iki felaket haberi ülkeyi derinden sarsmış durumda. 7 şiddetinden büyük olan iki depremin vurduğu Japonya’da toplam ölü sayısı ise 20’ye çıkmış durumda. 80 kişinin de hala enkaz altında olduğunu belirten yetkililer hastanelerdeki yaralı sayısının ise bir hayli fazla olduğunu belirterek bu rakamı da 1000 olarak açıkladılar. Deprem bölgesinin merkezinde bulunan Japonya’nın kuzeyi harekete geçen ve belirli aralıklar ile sarsıntılar yaratan fay hattına incelemek üzere bölgeye ekipleri yönlendirmiş durumdalar.

Son zamanlarda deprem acıları ile oldukça sarsılan Japonya’nın kuzeyinde yer alan kentlerin ek tedbirler kapsamında yeni bir bina ve sığınak yapılanması içine gidecekleri de iddia edildi. Japonya hükümeti yaptığı açıklamada bölgenin zaman zaman bu tür sarsıntı ve titreşimlere maruz kaldığını ve bunun önüne geçmek için fay hatlarından yaratılan etkilerin incelenmesi gerektiğini belirttiler.

Perşembe günü yaşanan ve 6.4 şiddetinde olduğu açıklanan ilk depremin ardından 9 kişi hayatını kaybetmişti. İki gün arayla sarsıntı yaşayan Japonya’da tarihi eserlerin olduğu kentler de büyük zarar gördü.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir