Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İzmir Merkezli Bilişim Dolandırıcılığı Şebekesi Çökertildi

İzmir Merkezli Bilişim Dolandırıcılığı Şebekesi Çökertildi

haberci haberci -
45 0

Jandarmanın Operasyonu ile Lüks Villalarda Faaliyet Gösteren Şebeke Ortaya Çıkarıldı

İzmir merkezli 3 ilde, jandarma ekipleri lüks villalar kiralayarak bilişim sistemleri üzerinden ‘nitelikli dolandırıcılık’ suçuna karışan şebekenin çökertildiği bildirildi.

Gözaltına Alınanlar Arasında Ünlü Bir Oyuncu ve Firari Şebeke Lideri de Var

Gözaltına alınan 11 kişi arasında, daha önce dizi ve filmlerde oynayan bir oyuncu ile 17 yaşındaki ‘Zeus’ kod adlı hacker ve 5 yıldır firari olan 47 suçtan yakalama kararı bulunan şebeke lideri C.A. da yer alıyor.

Komandoların Destek Verdiği Operasyonda ‘Nitelikli Dolandırıcılık’ Suçu Ortaya Çıkarıldı

İzmir İl Jandarma Komutanlığı İstihbarat ve Siber Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, lüks villalar kiralayarak kurulan sistemlerle dolandırıcılık yapan şebekenin faaliyet gösterdiğini tespit etti. Şebekenin günlük 5 milyon TL’ye yakın kazanç elde ettiği belirlendi.

Operasyonda Pitbull Köpekleri de Etkisiz Hale Getirildi

Çeşme ilçesindeki lüks villada bulunan şebeke üyelerinin koruma amaçlı beslediği ‘Pitbull’ cinsi köpekler, operasyon sırasında veteriner eşliğinde etkisiz hale getirildi. Operasyon kapsamında 23 dizüstü bilgisayar, 44 adet tuşlu telefon, 36 sim kart ve uyuşturucu maddeler ele geçirildi.

Şüpheliler İzmir İl Jandarma Komutanlığı’na Götürülerek Sorgulanacak

Yakalanan hacker ve diğer 10 şüpheli, İzmir İl Jandarma Komutanlığı’nda sorgulanmak üzere tutuluyor. Haksız kazanç elde eden şebekenin işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edileceği belirtildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir