Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İstanbul’da Dolu Uyarısı

İstanbul’da Dolu Uyarısı

admin admin -
5 0

Meteoroloji dün İstanbullu için özel bir uyarı yaparak ceviz büyüklüğünde dolu yağacağını aktarıp şiddetli bir fırtına beklendiğini aktardı. Meteorolojinin uyarısını dikkate alan sigorta şirketleri de müşterilerine “Aracınızı doludan koruyun” diye mesaj atarak ikazda bulundu. Şimdi İstanbulluların aklında tek bir soru var: İstanbul’da dolu saat kaçta 

İstanbul’da birkaç gündür sonbahar havası yaşanıyor. Akşamları serin bir hava hakim… Güneşe hasret kaldığımız bugünlerde, Meteoroloji Genel Müdürlüğü dün flaş bir uyarıda bulunarak şiddetli fırtına ve ceviz büyüklüğünde dolu yağabileceğini aktardı. Bu uyarılara kulak asan sigorta şirketleri de müşterilerine “Aracınızı doludan koruyun” mesajı attı. İstanbul’da yaşayan vatandaşlar bu uyarıyla birlikte “İstanbul’da dolu saat kaçta yağacak?” sorusunu sormaya başladı.

 

Meteoroloji’den yapılan açıklamada, “İstanbul çevrelerinde beklenen gök gürültülü sağanak yağışların; bugün 17:00-22:00 saatleri arasında il genelinde yer yer kuvvetli (15-30 kg/m2.) olacağı tahmin edildiğinden su baskını, yıldırım, dolu riski ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır” denildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir