Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. İŞKUR’dan engellilere büyük destek!

İŞKUR’dan engellilere büyük destek!

admin admin -
37 0

İş bulumu kurumu olarak bilinen İŞKUR yeterli meslek eğitimi ve proje geliştirme kaynakları ile ilgili aldığı kararları resmi sitesinden açıkladı. Açıklanan yazılı metinde iş yerinde engelli ve eski hükümlü çalıştırmayan firma ve iş yerlerinden gelen paraların engelli vatandaşların projeleri için harcanacağı ve toplam 4.5 milyon liranın engellilere hibe edileceği açıklandı.

Projeleri ile birlikte İŞKUR’a başvuran ve projelerinin kabul edilmesi durumunda bu hibe desteğinden yararlanacak olan engelli vatandaşların sayısı ise sadece 125 olarak belirlendi. yeterli sayıda kaynak gösteremediklerinin farkında olduklarını belirten İŞKUR iş deneyimi yaşamayan ve bu konuda kendisini geliştirmek isteyen herkese kapısının açık olduğunu ve başvuru şartlarında herhangi bir zorlayıcı madde bulunmadığını da belirtti.

125 kişinin yararlanacağı hibe desteğinin uzun vadeli bir çalışma olduğunu da açıklayan İŞKUR her projeye anında parası yatacak diye bir şey yok, kademe kademe para desteği vererek projeleri sonlandırmaya çalışacağız ifadelerine de açıklamasında yer vermeyi ihmal etmedi. Bu projeler sayesinde şu an işsiz olan vatandaşların da iş imkanına sahip olma durumlarının her zaman olduğunu belirten İŞKUR detaylı açıklamanın yakın zamanda diğer kurumlardan da yapılacağını ve engelli vatandaşların önündeki barajı kaldırmak için bunun bir fırsat olduğunu da ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir