Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. İş Dünyasında Dürüst ve Manevi Değeri Yüksek Olan Mehmet Aktürk Gençlere Örnek Bir İsim!

İş Dünyasında Dürüst ve Manevi Değeri Yüksek Olan Mehmet Aktürk Gençlere Örnek Bir İsim!

admin admin -
23 0

İş Dünyasında Dürüst ve Manevi Değeri Yüksek Olan Mehmet Aktürk Gençlere Örnek Bir İsim!

               Ülkemizde ticarette başarılı olan, maneviyatı yüksek olan ve başarılı isimlerin hayatı gençlere örnek teşkil etmektedir. Özellikle ticaret ile ilgilenen, ihracat konusunda marka ve kendini geliştirmek isteyen bireyler deneyimli, uzun süre piyasada yer alan iş insanlarını araştırarak neler yaptıklarını, hayat tarzlarını kendilerine örnek alır. Bu isimlerin başında ise Mehmet Aktürk gelmektedir. Aktürk, tüm dünyada bilinen ve farklı ürünleri ihracat eden Aktürk Grup şirketinin yönetici, yetkili ismidir.

               Aktürk Grup firması 1970 yılında faaliyete başlamıştır. İkinci nesil yöneticilerinden olan Mehmet Aktürk son dönemlerde yaptığı ihracatlar, başarılı ticaretler ile büyük oranda büyüme sağlamıştır. Aktürk, parakende ve toptan ihracat yapmaktadır. Ticaret hayatına katılmadan önce Mehmet Aktürk, İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi İngilizce İşletme bölümünden mezun olmuştur. Yurtdışında ticaret ve işletme ilgili alanlarda eğitimler alarak şirketin başarılarının artmasını sağlamıştır. Aktürk prensipleri, maneviyatının yüksek olması sebebiyle hem iş dünyasında hem de işletme, yöneticiliğe adım atmak isteyen girişimci gençlere örnek olmaktadır.

Başarılı İş İnsanı Mehmet Aktürk’ün Prensipleri ve Kişisel Özellikleri

               Aktürk Grup şirketinde Mehmet Aktürk, 2014 yılından bu yana aktif şekilde yöneticilik yapmaktadır. İhracat ürünleri içerisinde kahve, ıslak mendil, Ayçiçek yağı, hasta bezi ve bebek bezi, gıda ve bakliyat gibi farklı alternatifler bulunur. Aktürk, maneviyatı oldukça güçlü, istikrarlı, disiplinli, dürüst bir iş insanı olarak bilinir. Bununla ilgili yazıları kendi sitesinde ve sosyal medya hesaplarında belirli aralıklarla paylaşmaktadır. Aynı zamanda Aktürk, birçok hayırsever kuruluşlara katkı sağlıyor. Gençlere ideal bir örnek oluşturan Aktürk tam bir mentördür. Aktürk sadece ülkemizde değil yurtdışında da oldukça disiplinli, inançlı ve istikrarlı biri olarak tanınmaktadır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir