Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İran’da koronavirüs dehşeti! Hamaney’e yakın isim öldü

İran’da koronavirüs dehşeti! Hamaney’e yakın isim öldü

admin admin -
22 0

İran resmi haber ajansı IRNA’ya göre, Tahran’daki Mesih Danişveri Hastanesinde  koronavirüs nedeniyle tedavi gören İran’da Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi Üyesi Muhammed Mirmuhammedi, hayatını kaybetti.

İran dini lideri Ayetullah Hamaney’e yakınlığıyla bilinen Mirmuhammedi, 6 ve 7’nci dönemde Kum milletvekilliği yapmış, 2018’de Düzenin Maslahatını Teşhis Konseyi üyeliğine atanmıştı.

İRAN’DA VİRÜS YAYILIYOR, ÖLÜ SAYISI ARTIYOR

İran Sağlık Bakanlığı Halkla İlişkiler Sorumlusu Kiyanuş Cihanpur, dün yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle 11 kişinin daha hayatını kaybettiğini ve 385 yeni vaka tespit edildiğini açıklamıştı. Cihanpur, son belirlemelere göre, ülkede Kovid-19 nedeniyle ölenlerin sayısının 54’e, vaka sayısının ise 978’e yükseldiğini belirtmişti.

VİRÜS ÜST DÜZEY İSİMLERİN ÖLÜMÜNE YOL AÇIYOR

İran’da koronavirüse yakalananlar arasında İran Meclisi Ulusal Güvenlik ve Dış Politikalar Komisyonu Başkanı Mücteba Zünnur’un da olduğu 5 milletvekili, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Masume İbtikar, Sağlık Bakan Yardımcısı İreç Herirçi ve Kum Tıp Üniversitesi Rektörü Muhammed Rıza Kadir de yer alıyor. İran’ın önde gelen din adamlarından ve eski Vatikan Büyükelçisi Hüccetülislam Hadi Hüsrevşahi de virüs nedeniyle hayatını kaybetmişti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir