Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. iPhone 5SE 450 Dolar!!! iPhone 5SE Özellikleri Neler?

iPhone 5SE 450 Dolar!!! iPhone 5SE Özellikleri Neler?

admin admin -
31 0
iPhone SE Problemli Bir Şekilde Geliyor
Teknoloji devi Apple, her yıl çıkardığı yepyeni modellerle takipçilerini heyecanlandırırken. Satışı merakla beklenen iPhone SE ile ilgili dedikoduların da arkası gelmiyor. 
Piyasaya sürdüğü akıllı telefonların çok pahalı olması iPhone tutkunlarını üzerken, Apple’nin yakın zamanda piyasaya süreceği akıllı telefon iPhone 5SE’nin uygun bir fiyata piyasaya sürüleceği iPhone meraklılarının yüzünü güldürmüştü.
Merakla beklenen iPhone SE yeni telefon modeli, önümüzdeki günlerde görücüye çıkıyor. Ucuz ve yeni bir model olacak olması ile merakları üzerine toplamayı başaran iPhone 5SE için, Çin’de Weibo adlı sosyal medya sitesinde telefon fotoğrafının da yer aldığı birtakım önemli bilgiler yayımlandı.
Yeni modelin resimleri ve teknik bilgileri sosyal medyada hızla yayıldı. Sızdırılan bilgilere göre yeni model, iPhone 5SE olarak değil iPhone SE olarak piyasaya sürülecek. İçeriğinde Apple Pay özelliği olacak. Apple Pay, Apple’ın bir mobile ödeme özelliğidir. Aynı zamanda NFC desteği ile sunulacak. Tüm bunların yanında, sızdırılan bilgiler içinde yeni telefonun rahatsız edici bir özelliği dikkat çekti.
Yeni iPhone SE modelinde 16 GB depolama alanı mevcut. Bu da ciddi problemi de beraberinde getireceğe  benziyor. Çünkü 16 GB depolama özelliği artık kullanıcılara yetmiyor. İçeriğinde zaten yüklü olan uygulamalar ve işletim sistemi çıkartıldığında geriye 11.7 GB gibi az bir depolama alanı kalıyor. Artık telefonların fotoğraf ve video çekimi için de kullanıldığı düşünülürse, bunlara oyunlar da eklendiğinde depolama alanı çok çabuk dolmuş olacak.
Fotoğraflara kısa videolar ve seslerin de eklendiği günümüzde depolama alanı olarak iPhone SE kullanıcılara hiç te cazip gelmiyor. 1 en geç 2 günde depolama alanının dolacağı anlamına gelen bu durum, yeni telefonun depolama konusunda problem çıkaracağına benziyor.
iPhone 5SE Özellikleri
Pazartesi günü tüm detaylarıyla karşımıza çıkması beklenen bu yeni cihaz için önce  iPhone 5S’e benzeyeceği ile ilgili bilgiler sızdırıldı. Daha sonra bu bilginin doğru olmadığı yeni cihazın daha çok iPhone 6 ailesine benzeyeceği söylendi ve son güncel bilgi ise yine  iPhone 5S’e yakın bir tasarımla geleceği yönündedir.
Cihazın sol tarafında, yuvarlak  tasarımda ses açma kapama tuşlarının bulunacağı söylenen  iPhone 5 SE’ nin altında ise kulaklık girişi, hoparlör ve lightning girişinin yer alacağı söyleniyor. Telefonun köşelerinin iPhone 5S’e ile kıyaslandığında  daha az kıvrımlı olacağı da gelen bilgiler arasında bulunuyor.
Yeni cihazın donanımsal özellikleri ile ilgili sızdırılan bilgilerin başında cihazda iPhone 6s’te olduğu gibi  A9 işlemcinin bulunacağı bilgisidir. Hey Siri komutuyla sesli asistana ulaşma görevini ise herhangi bir tuşa dokunmadan M9 çipi üstlenecek. Arka kamerası 12 megapiksel çözünürlüğünde olması beklenen iPhone 5SE, 4K çözünürlüğünde video kaydedilebilecek ve cihazda Live Photos da kullanılabilecek.
Roze altın da dahil olmak üzere iPhone 6s’te bulunan bütün renk seçeneklerinin iPhone’nin bu yeni cihazında da olacağı sızdırılırken, cihazın fiyatının ise 450 dolar olması bekleniyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir