Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. İngiltere’de KFC, McDonald’s 18 yaş altına yasaklandı

İngiltere’de KFC, McDonald’s 18 yaş altına yasaklandı

admin admin -
37 0
 İngiltere’nin Stoke-on-Trent kentinde 20 gencin karıştığı kavganın McDonald’s’ın bir şubesinde gerçekleşmesi de bu kararın alınmasında etkili oldu. Polisin yetersiz kaldığı olaylarda gençler birbirlerine silah da çekmişti. Bölgeye gelen polis helikopteri sonrası gençler yakanmış ancak daha sonra kefaret ile serbest kaldı. Şimdilik sadece olayların yaşandığı bölgede uygulanacak 18 yaş altı yasaklarına bölge halkı da tepkili. Ucuz oldukları için gidecek başka bir yer bulamadığını söyleyen bölge halkından bazıları ise alınan karardan memnun. Bölgede iki büyük çete olduğunu vurgulayan ebeveynler çocuklarının sokakta dolaşamaz olduklarını söylüyorlar.
 
McDonald’s dan yapılan açıklamada “misyonumuz müşterilerinin restoranlarında keyifli vakit geçirmesi ve mutlu olması. Böyle bir olayın bizim şubemizde yaşanması gerçekten talihsizlik. Ancak bölgedeki bazı şubelerimizde de buna benzer olayların olduğuna dair şikayetler alıyoruz. Bunlara müdahale edilmesi için polise ihbarda bulunduk ancak bunların önlenmesi için genel bir yasak getirmekten başka çözüm yolları bulmalıyız” denilerek 18 yaş altı yasaklarını değerlendirdi.
KFC ise daha ılımlı bir yaklaşımda bulundu. 18 yaş altı yasaklarının gelmesinden sonra restoranlarda kavga yaşanmadığını ve olumlu sonuçlar verdiğini savundu.
 
İngiltere’de bundan sonra yalnızca gençlerin velileri resaurantlara girebilecek. 18 yaş altı gençler ise KFC ve McDonald’s ın eve paket servislerinden yararlanabilecek.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir