Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Google’ın gelirleri tavan yaptı!

Google’ın gelirleri tavan yaptı!

admin admin -
25 0

Alphabet ile anlaştıktan sonra gelirlerinde büyük bir düşüş yaşaması beklenen ancak beklenenin aksine rekora doğru koşar adım gitmekte olan Google 2016 senesinin ilk çeyreğine de damga vurmuş durumda. 20,26 milyar dolar karı ilk üç ay içinde gerçekleştirdiklerini açıklayan Google’ın bundan sonra göstereceği performans daha da merak konusu olmaya başladı.

Geçen sene aynı dönemlerde 17 milyar dolar civarında olan gelirlerini adeta katlayarak yoluna sorunsuz devam eden Google’ın rekabet piyasasında yaptığı dalgalanma ise oldukça göze batıcı olarak ifade edildi. Google üzerinden reklam alan ve tık başına para kazandıran internet sitelerinin oldukça etkin konumda bulunduğunu belirten Google milyonlarca siteye reklam verip oradan elde ettiğimiz kazancı yatırım olarak kullanıyoruz ifadeleri ile bir hayli basit pazarlama yöntemi izlediklerini ancak bunda olağanüstü bir başarı elde ettiklerini de belirtmişti.

Microsoft’un düşüşe geçmeye başladığı 2015’in sonlarını oldukça formda geçiren ve rakiplerine oranla çok daha akılcı yatırımlar ile yolunu açan Google’ın ilerleyen dönemlerde ortaya koyacağı gelir kalemi de soru işareti olmaktan çıkmış durumda.

Yüksek bir gelir elde ederek bu alanda kendisine ait olan rekoru da egale eden Google rakip firmalar ile arasında olan farkı da epey açmış durumda. Sadece reklamdan 18 milyar dolar kazanan Google bu rakamı ilerleyen aylarda daha da yukarı çekmenin hesaplarını yapıyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir