Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Google Voice Access ile Konuşmaya Hazır Mısınız?

Google Voice Access ile Konuşmaya Hazır Mısınız?

admin admin -
34 0

Arama motoru Google yine bir yenilikle kullanıcılarının karşısına çıkıyor. Dokunmatik ekranlara dokunmadan sesinizle kontrol edebilmenizi sağlayan Voice Access yeni bir teknolojik devrim niteliğinde.

Akıllı telefonlar herkesin gülük yaşamında önemli bir yere sahip. Dokunmatik cep telefonları parmak ucuyla kontrol edilebilen ve aslında birçok kişi için birkaç yıl gibi kısa bir süre önce hayatına giren ve oldukça büyük bir yenilik. Ne ararsanız elinizin altında olmasını sağlayan bu akıllı telefonlar şimdi bu dev yenilik sayesinde kullanıcıyı artık daha özgür.

Google firması geçtiğimiz günlerde Voice Access uygulamasının deneme sürümünü yayınlayarak artık akıllı cihazlara el sürmeden sadece konuşarak nasıl kullanılabileceğinin tanıtımını yaptı.

Engelli kullanıcıların hayatını kolaylaştırmak için geliştirilen yeni teknolojiyi Voice Access sayesinde cep telefonunuza hiç el sürmeden ses komutları ile yönlendirebileceksiniz. İsterseniz uzaktan tuş kontrolü sağlayabileceğiniz uygulama; akıllı telefonunuzdaki her tuşa bir rakam atayarak sadece o rakamı söyleyerek telefonunuzu kontrol etmenizi sağlıyor. Engellilerin yaşamını kolaylaştıracak olan bu uygulama kısa sürede herkesin vazgeçilmezi olacak gibi görünüyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir