Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Gazze’de İsrail Saldırıları Sonucu 158 Gazeteci Hayatını Kaybetti

Gazze’de İsrail Saldırıları Sonucu 158 Gazeteci Hayatını Kaybetti

haberci haberci -
53 0

Gazze’de Öldürülen Gazetecilerin Sayısı 158’e Yükseldi

Gazze’deki hükümetin medya ofisinden yapılan açıklamaya göre, İsrail’in 7 Ekim 2023’ten bu yana başlattığı saldırılarda Gazze Şeridi’nde öldürülen gazetecilerin sayısı 158’e yükseldi. Son 12 saatte gerçekleşen saldırılarda, birçok gazeteci hayatını kaybetti.

İsrail’in Hedefi: Gazetecileri Öldürerek Sesleri Susturmak

İsrail’in Gazze’de gazetecileri öldürerek “Filistin’in sesini susturmak, gerçekleri gizlemek, haber ve bilgilerin kamuoyuna ulaşmasını engellemek” amacıyla kasıtlı olarak saldırılar düzenlediği belirtiliyor. İsrail, daha az saldırıyla daha çok Filistinli öldürmeyi hedefliyor.

İsrail’in Yeni Tip Saldırıları

Gazze Şeridi, İsrail ordusunun son dönemde “yeni tip” askeri saldırılarına maruz kalıyor. İsrail, havadan, karadan ve denizden çeşitli bölgelere ani saldırılar düzenleyerek sivil kayıplara neden oluyor.

Can Kaybı ve Yaralı Sayıları Artıyor

Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, İsrail’in 274 gündür devam eden saldırılarında ölenlerin sayısı 38 bin 98’e yükseldi. Yaralıların sayısı ise 87 bin 705’e ulaştı.

İşgal Altındaki Diğer Bölgelerde Durum

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sadece Gazze Şeridi ile sınırlı değil. İşgal altındaki Batı Şeria ve Doğu Kudüs’te de Filistinlilere yönelik gözaltı, baskın ve saldırılar artmaya devam ediyor. 7 Ekim 2023’ten bu yana bu bölgelerde 568 Filistinli hayatını kaybetti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir