Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Spor
  4. »
  5. Galatatasaray- Fenerbahçe Maçının Ertelenmesi ile İlgili Detaylar

Galatatasaray- Fenerbahçe Maçının Ertelenmesi ile İlgili Detaylar

admin admin -
42 0
Haftalardır konuşulan, merakla beklenen büyük maç için bütün hazırlıklar tamamlanmıştı. Maç öncesinde taraftarların geldiği metro hatları, yol güzergahları, stad içi ve stad dışı için yoğun bir güvenlik önlemi alınmış ve binlerce polis görevlendirilmişti. Dün akşam saat 20:00’da başlayacak maç için saat 17: 00’da da taraftarlar sahaya alınmaya başlanmıştı. Stad hoparlörlerinden bir ses duyuldu ve başta kimse duyduklarına inanmak istemedi; çünkü stad hoparlörlerinde maçın seyircisiz oynanmasına karar verildiği anonsu yapılıyor ve taraftarlardan stadı boşaltmaları isteniyordu. Herkes şok içinde, stadı terketmeye başlarken güvenlik tedbirleri de en üst düzeye çıkarılmıştı. Maçın seyircisiz oynanmasına karar verilmişti ve taraftarlar maç izleyebilecek bir mekan aramaya başlamıştı.
Seyircisiz oynanmasına karar verilen maç için Galatasaray yönetimi, Türkiye Futbol Federasyonu’na hemen başvuru yaptı ve haklı olarak maçın ertelenmesini talep etti. Galatasaray’ın talebini uygun bulan, Türkiye Futbol Federasyonu ( TFF) maçı ileri bir tarihte oynanmasına karar vererek erteledi.
İstihbarat Kaynakları Saldırı Olacağı Konusunda Bilgi Verdi
Maç için bu kadar yoğun güvenlik önlemi alınmasına rağmen ve maçın başlamasına saatler kala  maçın ertelenmesi taraftarların sinirlenmesine sebep oldu. Ancak sinirlenecek bir şey yoktu çünkü konu ciddiydi ve ciddi bir istihbarat vardı. Maçın oynanması için binlerce polisin görev aldığı ve herkesin tam hazır olduğu bu maçın seyircisiz oynanması kararı, konunun ciddiyetini kavramaya yetiyordu. Erteleme kararının ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ciddi bir istihbarat bilgisi aldıklarını belirterek konunun önemine dikkat çekti. Aynı zamanda İstanbul Valiliği de konu ile ilgili açıklama yaparak, maçın güvenlik nedeniyle seyircisiz oynanmasına karar verildiğini ve sonrasında ise ertelendiğini açıkladı. Aslında İl güvenlik kurulu sadece maçın seyircisiz oynanmasına karar vermişti, ancak Galatasaray Spor kulübü yöneticilerinin Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurusu üzerine maç ileriki bir tarihte oynanmak üzere ertelendi.
Maçın Ertelenmesi Talebi Galatasaray’dan Geldi
Maçtan sonra bazı spor yorumcularının maçın ertelenmesine tepki gösterdiği de görüldü. Seyircisiz oynanacak maçta neyin güvenlik önlemi alınacak, seyircisiz oynanmaya karar verildiyse maç neden iptal edildi gibi yorumlar yapıldı; ancak çok geçmeden maçın iptal edilmesi talebinin Galatasaray kulübü tarafından geldiği de anlaşılmış oldu.
Maçın Ne Zaman Oynanacağı ile İlgili Bilgi Verilmedi
Galatasaray- Fenerbahçe maçının ertelenmesinin ardından, bu sefer akıllarda yeni bir soru maçın ne zaman oynanacağı sorusu oldu. Haftalar öncesinden 70 TL ile 600 TL arasında bilet alan Galatasaray taraftarları maçın akıbetinin ne olacağını da merak ediyor. Biletler iade mi edilecek, bir daha ki maç seyircili mi, seyircisiz mi oynanacak soruları cevap arayan sorular olurken, maçın 28 Nisan’ da oynanabileceği de gelen bilgiler arasında bulunuyor. Şu an için maç tarihi ve seyircili oynanıp, oynanmayacağı hakkında net bir bilgi henüz bildirilmedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir