Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Fiat Aegea için 20 Bin Ön Sipariş! Fiat Aegea’nı Fiyatı Ne Kadar, Özellikleri Neler?

Fiat Aegea için 20 Bin Ön Sipariş! Fiat Aegea’nı Fiyatı Ne Kadar, Özellikleri Neler?

admin admin -
42 0
Bu aralar sıfır otomobil almayı düşünen birçok araba sever yeni bir modeli beklemeye başladı. Tofaş Ar-ge ve Türk Mühendislerinin yüzde 70 tasarımına katkıda bulunduğu ve Fiat Linea’nın yerine üretilecek olan Fiat Aegea merakla bekleniyor. Satışına ekim ayı içerisinde başlanması beklenen Fiat Aegea Sedan İstanbul’da düzenlenen Autoshow’da meraklılarının beğenesine sunularak büyük ilgi topladı. Gerek dış tasarımı, gerek iç konforuyla tam not alan Fiat Aegea’ nın satışa çıkacağı gün merakla bekleniyor.
Fiat Aegea’nın Özellikleri Neler?
Dış tasarım olarak kendisine hayran bırakan Fiat Aegea, 4.5 metre uzunlu, 1.78 metre genişliği ve 1.48 metre yüksekliği ile dikkat çekiyor. İlk aşamada sedan tarzı üretilen araçta 2.64 metre dingil mesafesi bulunuyor. Bagaj tasarımı olarak 520 litre hacim bulunan aracın İtalyan tasarım bagajı ile uzun yolculuklara artık daha çok eşya ile çıkılabilecek. 2 adet Multijet II dizel motor ve 2 adet de  benzinli motor seçeneği ile üretilen Fiat Aegea’nın bu motorları 120 Ps ve 95 Ps güç üretebilecek. Yakıt cimrisi olarak tasarlanan araç 100 km.’ de 4 litre yakıt tüketecek. Her ne olursa olsun otomatik vitesten vazgeçmem diyenler için de iyi bir haberimiz var; çünkü Fiat Aegea’nın en ekonomik seçeneğinde bile otomatik vites opsiyonu bulunacak.
İç Konfor Kullanıcıya Zevkli Sürüş Keyfi Yaşatacak
İç mekan özelliğinde Uconnect eğlence sistemi göze batan en önemli özellik olarak kendini farkettiriyor. 5 inçlik dokunmatik ekranla beraber, TomTom navigasyon özelliğinin de bulunacağı Fiat’ın bu yeni aracında aynı zamanda, hands free Bluetooth, mesaj okuyucu, ses tanıma, USB,AUX ve iPod bağlantı seçeneği, direksiyon üzerinden kontrol özellikleri ile şıklık ve konfor bir araya gelecek. Araçta ayrıca geri görüş kamerası da beklenen özellikler arasında bulunuyor.
Hatchback ve Station Wagonlarda Üretilecek
Şimdilik sadece sedan modeliyle piyasaya giriş yapacak olan Fiat Aegea, ilerleyen zamanlarda hatchback va station wagon modellerini de ailesine ekleyecek. Üretimi Türkiye’de Bursa ilinde yapılacak olması aynı zamanda 2 bin iş istihdamını da beraberinde getirecek. İhracata katkı sağlayacak olan bu araç aynı zamanda Türkiye’nin otomobil pazarında ithalat payını da aşağı çekmiş olacak.  Satışına Ekim ayı içerisinde başlanması beklenen bu Fiat Aegea 40 ülkede satışa çıkacak. Aegea için 20 bin ön siparişin verildiği söylenirken, aracın tasarımında ve dizaynında yüzde 70 oranında Tofaş Ar-Ge ve Türk mühendislerinin imzası bulunuyor. İlk yıl 8 bin adet üretimin yapılması beklenen bu yeni model aracı ilk satın alan 2 bin kişiye 2 bin TL indirim de yapılacak.
Fiat İlk Kez 5 Yıl Garanti Verecek
Fiat ayrıca bu yeni modeliyle bir ilkin başlamasını da sağlayacak. Fiat ilk kez bir modeline 5 yıl veya 100 bin km. garanti verecek. Fiat tarafından alınan bu karar bu modele ne kadar güvenildiğini de gösteriyor.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir