Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Doğu Perinçek’ten HDP açıklaması!

Doğu Perinçek’ten HDP açıklaması!

admin admin -
31 0

Bir dönemin en büyük muhaliflerinden biri olarak ön plana çıkan ve yaptığı her açıklama ile hükümet partisini hedef alan ancak sonradan saf değiştirme kararı alan Doğu Perinçek yaptığı açıklamalar ile bir kez daha eleştiri oklarının hedefi konumuna geldi. Demokratik olarak gerçekleştirilen seçimlerin kendisi için bir şey ifade etmediğini belirten Doğu Perinçek mecliste yer alan HDP’nin terörist gruplardan bir farkının olmadığını söyleyerek bu partiye oy verenlerin de hışmına uğradı.

Doğu Perinçek yaptığı açıklamalar ile muhalefet partilerini de hedef tahtasına koyarken bu durumun ilerleyen zamanlarda daha büyük sorunlara yol açacağını ve erken seçim ihtimalinin muhakkak değerlendirilmesi gerektiğini belirtti. Katıldığı canlı yayın programında soruları yanıtlayan Doğu Perinçek Şeyh Sait örnekleri vererek HDP’nin terör örgütünün uzantısı olarak mecliste bulunduğunu ve yasa dışı örgütlere siyasi destek verdiğini de belirtti.

Sosyal medyada yayınlanan açıklamalarından sonra birçok vatandaşın da tepkisini çeken Doğu Perinçek’in muhalif kanatta iktidar partisi saflarına geçmesi oldukça büyük bir ‘U’ dönüşü olarak lanse edilirken yaptığı açıklamaların hiçbir değeri olmadığı da HDP yetkilileri tarafından dile getirilmiş durumda.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir