Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Dijital medya danışmanı Berkay ERKÖK

Dijital medya danışmanı Berkay ERKÖK

admin admin -
11 0

Dijital medya danışmanı Berkay ERKÖK “Dijital pazar en çok bizim ülkemizde arttı ve bir çok sektör için yaygınlaştı.

Dijital reklam ve marka geliştirme, Erkokcreative ajans sahibi Berkay Erkök bir çok markanın dijitalin önemine, sanal mağazanın kazançlarının her geçen gün ilerlediğini kaydetti.

Ülkemiz de sanal mağaza ve sosyal medya marketing reklamlarının hızlı bir şekilde ilerleyişi tamamen insanların kolay alışveriş ve üşengeçlik gibi sebebleri olduğuna inanıyoruz dedi.
Bu sebeblerle fiziki alışveriş döneminin yerine sanal mağazacılığa bırakmış durumda. Gelişen bu nesil, nasıl bir sonsuzlukla karşı karşıya olduğunun bir nebze de olsa bunun bilincinde.
Çünkü yapay zeka tam anlamıyla ne istediğimizi ne yaptığımızı araştırmalar sonucunda bizlere hızlı bir şekilde direkt olarak sunmaktadır.”  dedi.

Son yıllarda hızla ilerleyen bu pazarın Türkiye’de geldiği noktayı değerlendiren Berkay Erkök müşterileri oldukça memnun eden sanalda istedikleri ürünün yapay zeka tarafından direkt hızlı bir şekilde sunulması dijital ticaret ortamında hareketliliği getirdiğini söyledi.
Eskiden televizyonlar da 5-10 saniye aralığında reklam vermek için büyük rakamları ödüyorlardı. Şu an bu mantık tamamen değişmiştir dünyada artık sosyal medya yaygın olarak kullanılmasından dolayı bütçelerini sosyal medya araçlarına aktardığını söyledi.

Dijital pazar için reklam yapmayı düşünen firmalara tavsiyelerde bulunan ve önceliğin nelerde olması gerektiğini bildiren ERKÖK, reklam yapmayı düşünenlerin bir an önce eyleme geçmesi gerektiğini belirterek,Dünyanın en büyük firmaları, içecek markaları hala gelirlerinin yüzde 70 ila 80’ini reklama ayırmaktadır. Öncelikleri muhakkak profesyonel bir destek almalı. Sürekli piyasayı takip ederek güncel olan her bilgiden haberdar olmalılar. Bu sayede sosyal mecrada olup biteni sürekli takip etmeli ve kendi işletmelerini onlara nasıl servis edebilirimi düşünmelidir. Tam da bu durumda biz Erkokcreative reklam ajansı olarak, çalışmış olduğumuz reklamlarının yönetmini sağladığımız firmaların satışları konusunda kampanyalarını ve indirimlerini nasıl can alıcı içerik ve tasarımlarla ön plana çıkarmanın planlarını geliştiriyoruz. 
 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir