Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. DEVA Partili Karlıtekin: ″Aynı parayla 2 misli köprü ve yol yapılacak″

DEVA Partili Karlıtekin: ″Aynı parayla 2 misli köprü ve yol yapılacak″

admin admin -
10 0

DEVA Partisi Tarım, Enerji ve Ulaştırma Politikaları Başkanı Candan Karlıtekin, partisinin vaatlerini anlattı.

Altyapı projelerini ucuza mal edeceklerini vurgulayan Karlıtekin şöyle konuştu:

“Milletin parası emanettir. Bu emanete gözü gibi bakmak ve hizmete döndürmek yönetimlerin şerefidir. Mevcut yönetim maalesef bu hassasiyeti kaybetti; yoksulluk, yolsuzluk ve yasakların kaynağı haline geldi. Evet, köprü yaptırdılar. DEVA Lideri ve kadroları aynı paraya benzer boyuttaki köprüden en az iki tane yükseltecek. Demiryolu, karayolu yaptırdılar. DEVA Lideri ve kadroları aynı para ile en az iki, üç misli demiryolu ve karayolu inşa edecek.”

‘DEVA, ülke savunmasına katkı yapacak her firmaya devletin kapılarını ardına kadar açacak’

Ülke savunmasına katkı yapacak yeteneği olan herkese, her firmaya, devletin kapılarını ardına kadar açacaklarını söyleyen Karlıtekin, “Ülke yararına önemli kazanımlara imza atan İHA’lar uçurdular. DEVA Lideri ve kadroları; ülke savunmasına katkı yapacak yeteneği olan herkese, her firmaya devletin kapılarını ardına kadar açacak. Daha etkili ve çeşitli İHA’ları, SİHA’ları Türk mühendislerine ve girişimcilerine yaptırtıp Türk ordusuna, emniyetine ve sivil ihtiyaçlara tahsis edecek. Hem de devlet kasasını boşaltmadan” dedi.

“DEVA Lideri ve kadroları; yer bilimciler kılavuzluğunda, sağlam zeminlere, şehir plancıların yönlendirmesiyle, en uygun yerleşim şekline göre ileri mühendisliği devreye alarak yıkılmaz binaları en düşük maliyetle yapıp huzurlu, kimlikli ve alt yapısı tam şehirleri yeniden imar edecek” diyen Karlıtekin, “Artık size ait her kuruş büyük bir hassasiyetle harcanacak. Bütün hizmetler ve büyük eserler fahiş fiyatlarla değil ne gereğinden önce ne gereğinden fazla olarak, tam zamanında, tam yerinde, tam kararınca yapılacak. Hizmetler ve yatırımlar yolsuzlukların örtüsü olmayacak, olamayacak.” şeklinde konuştu.

Hibya Haber Ajansı

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir