Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Derviş Kösen’den Sınava Girecek Öğrencilere Beslenme Tavsiyesi

Derviş Kösen’den Sınava Girecek Öğrencilere Beslenme Tavsiyesi

admin admin -
5 0

Derviş Kösen Kimdir ?

Doktor Derviş Kösen 3 çocuklu bir ailenin en küçük çocuğu olarak 1962 yılında Ankara’da doğdu.İlk ve ortaokulu sırasıyla Ankara ve Niğde illerinde tamamladıktan sonra Lise eğitimi için İstanbula gitti. Özellikle lise döneminde biyoloji ve kimya alanında özel eğitimler aldıktan sonra Avrupa Bilim Araştırma Akademisi tarafından verilen özel bursla Londra Üniversitesinde tıp fakültesini okudu ve buradan mezun oldu. Daha sonra Cambridge Üniversitesi’nde doktorasını yaptı ve aynı üniversitede Biyoteknoloji – Mikrobiyoloji üzerinde çalışmalarını sürdürdü, çeşitli üniversitelerde öğretim görevlisi olarak ve bazı özel hastanelerde çalıştı . Derviş Kösen bu yıllardan serbest olarak çalışma hayatını sürdürme kararı alarak ; bitkilerin insan sağlığına etkisi ve bitkisel tedaviler üzerine yoğunlaştı. Derviş Kösen’in uluslararası alanda yayınlanmış birçok makale ve patenti bulunuyor.

 

Derviş Kösen Uluslarası Başarıları

Derviş Kösen “Önleyici ve koruyucu” tedavi yöntemlerine geliştirdiği tıbbi prensipler nedeniyle Viyana’da Yılın Doktorları ödül töreninde 3.lük almıştır.

 

Derviş Kösen Sertifikaları

– Beslenme Uzmanlığı Eğitim Programı

– Akupunktur Sertifika Eğitim Programı

– Akupunktur Tedavisi Uygulama Sertifikası

– Ozon Terapi Sertifika Eğitim Programı

 

Derviş Kösen’den Sınava Girecek Öğrencilere Beslenme Tavsiyesi

Uzun süredir çalışıp,sınavlardan güzel bir sonuç almayı bekleyen öğrenciler ve onların başarılarını bekleyen aileleri. Bütün hazırlıklar tamamlandı ve geldi çattı sınav günü.Peki, doğru yapılmayan bir kahvaltı yüzünden sınavın tam ortasında kan şekeri düştü ? şimdi ne olacak. Bütün çabalar harcanan emekler boşa mı gidecek.

Derviş Kösen’in bu konuda öğrencilere ve ailelerine bazı tavsiyeleri bulunuyor, ilk oalrak yanlış beslenme önerilerinden uzak durulması gerektiğinin altını çizen Doktor Derviş Kösen , şeker ağırlıklı beslenmenin de büyük riskler taşıdığını, şeker yemenin, sınavın ortasında hipoglisemiye yol açabileceğini ve kan şekerinin düşeceğini bu durumun çocuğu etkileyeceğini belirtiyor.

Sınav öncesi doğru yapılan bir kahvaltının çocuğun başarısını kat ve kat arttıracağının bilinmesini isteyen Kösen, çözümün sağlıklı yağlarda olduğunu ifade ederek ;

Sofrada mutlaka beyaz peynir, mümkünse bir miktar ev usulü sucuk, üzerinde zeytinyağ gezdirilmiş söğüş ve zeytin olması gerektiğini bu kahvaltının da aslında sadece sınav günleri değil her zaman yapılması gerekiğini, ekmek, poğaça ve reçelden uzak durulmasını belirterek sınavlara hazırlanan tüm gençlere başarılar diledi. 

Kaynak  : http://derviskosen.com/

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir