Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Davutoğlu Merkel Görüşmesi

Davutoğlu Merkel Görüşmesi

admin admin -
40 0
Başbakanlık kaynakları, Almanya Başbakanı Merkel’i telefonla arayan Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun, PYD’nin bölgede ki saldırgan tutumlarına izin verilemeyeceğini, Türk güvenlik güçlerinin PYD ve YPG’ye müdahalede bulunmaya devam edeceklerini dile getirdiğini bildirdiler.
PKK DESTEK ALIYOR
Merkel’le bir telefon görüşmesi yapan Davutoğlu’nun, Suriye sınırımızın diğer tarafında meydana gelen gelişmeler hakkında Alman mevkidaşını bilgilendirdiği, PKK terör örgütünün Suriye’deki uzantısı olan PYD ve YPG’nin, Rusya’dan hava desteği alarak Suriye’nin kuzeyinde, sınırlarımıza yakın bir konumda bulunan Azzaz ve Tel Rıfat kasabaları’na yönelik saldırılar düzenlediğini ve bu saldırılar sonrasında, bu bölgelerde yaşayan sayıları yüz binleri bulan Suriyeli sivil halkın Türkiye sınırına yönlendirilerek yeni bir mülteci krizi çıkarmaya çalıştığını ifade ettiği belirtildi. 
YENİ BİR GÖÇ DALGASI BULUNUYOR
Başbakan Davutoğlu terör örgütü PKK’nın Suriye’deki uzantısı PYD ve YPG’nin bu eylemleriyle, yeni bir göç dalgasını tetiklediği, bunun  Türkiye ile birlikte AB’yi de hedef aldığını gösterdiğini söylediği bildirildi.
MÜDAHALE ETMEYE DEVAM
Davutoğlu’nun Merkel’e, PYD’nin bu saldırgan eylemlerine müsaade etmemiz mümkün değil. Güvenlik güçlerimiz PYD ve YPG’ye karşı müdahalede bulunmaya devam edecektir” dediği öğrenildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir