Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ekonomi
  4. »
  5. Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Tasarruf Tedbirlerini Açıkladı

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz Tasarruf Tedbirlerini Açıkladı

haberci haberci -
66 0

Kamuya Personel Alımında Kısıtlama Yok

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, tasarruf tedbirleri kapsamında kamuya personel alımında getirilen kısıtlamaya ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, “‘Kamuya eleman alınmayacak’ diye bir şey söz konusu değil. Emekli sayısı, vefat edenler, istifa vesaire bütün bunların toplamı kadar, ne kadar eksildiyse o kadar yine istihdam edilebilecek. Kamuda 5 milyonun üzerinde çalışan var. Kamu hizmetlerini aksatmayacak bir anlayış içinde belli bir dönem için böyle bir sınır getirilmiş oldu” ifadelerini kullandı.

Servisi Alınan Memura Toplu Taşıma

Cevdet Yılmaz, savunma ve güvenlik hariç tutularak toplu taşıma olan yerlerde servis uygulamasının kaldırılmasına ilişkin açıklamalarda bulundu. Yılmaz, güvenlik açısından sıkıntılı, farklı riskler barındıran bir bölgeyse orada daha kontrollü bir yaklaşımın söz konusu olacağını belirterek, Hazine ve Maliye Bakanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığının bu uygulamaya zaten geçtiğini vurguladı.

Birden Fazla Maaş Alanlara Üst Sınır Getiriliyor

Cumhurbaşkanı Yardımcısı, birden fazla yerden maaş alan kamu görevlilerinin ücretlerine üst sınır getirilmesine ilişkin de açıklamalarda bulundu. Yılmaz, kamunun geneli için yıllardır bir uygulama bulunduğunu ve ne kadar yönetim kurulu üyeliği olursa olsun maaşı dışında sadece bir yerden maaş alma hakkı verildiğini belirtti. Bu konuda adaletsizlik oluşturan durumların düzeltilmesi için genel bir sınır konulacağını ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir