Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. CHP’den dokunulmazlık açıklaması

CHP’den dokunulmazlık açıklaması

admin admin -
28 0
Dokunulmazlıklar konusu gündemdeki yerini koruyor. Konuyla ilgili son olarak Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili Engin Altay açıklamalarda bulundu. AKP’nin sunduğu ve dokunulmazlıkların kaldırılmasını içeren Anayasa teklifine ilişkin konuşan Altay önemli noktalara değindi.
ÖNEMLİ OLAN TEKLİFİN KOMİSYONDAKİ SON HALİDİR
AKP tarafından sunulan teklifin önemli olmadığını belirten Engin Altay, komisyonda bulunan CHP milletvekillerinin çalışmalarının devam ettiğini söyledi. Bu milletvekillerinin katılımıyla birlikte taslakta değişiklik yapmak istediklerini belirten Altay, asıl önemli olan konunun teklifin komisyondaki son hali olduğunun da altını çizdi.
HER ŞEY GİZLİ OYLAMADA BELLİ OLACAK
CHP olarak sadece devleti bölmeye çalışanların değil, aynı zamanda devleti soymaya çalışanların da yargılanması konusunda ısrarcı olacaklarını vurgulayan Engin Altay, gizli oylamada AKP milletvekillerin vicdanlarıyla baş başa karar vereceklerini ve tüm Türkiye’nin bu durumu göreceğini belirtti.
CHP’Yİ BIRAKIN AKP’DEN NE KADAR OY ÇIKACAK ONA BAKIN
Komisyonda gelecek olan metni bir görelim, suçluyu örtmek için neden bu kadar çaba içindeler diyen Engin Altay, ilke olarak dokunulmazlıkları doğru bulmadıklarını, herkesin hücrede kendi bireysel iradesiyle oy kullanacağını ve CHP’yi bırakın AKP’den ne kadar kişinin gizli oyda evet diyeceğine bakılması gerektiğini söyledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir