Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Cansel’in Duruşmasında Tahliye Kararı Çıktı!

Cansel’in Duruşmasında Tahliye Kararı Çıktı!

admin admin -
32 0
Kayseri’de yaşayan Anadolu lisesi son sınıf öğrencisi Cansel Buse K.’ya cinsel istismar nedeni ile intiharına sebep olan 18 yıllık matematik öğretmeni Bayram Özcan’ın 2. Ağır ceza mahkemesinde bugün son duruşması oldu. Mahkemede karar bugün çıktı. Kararda cinsel istismar zanlısı Bayram Özcan müstehcenlik suçundan 4 yıl 2 ay hapis cezası ile tahliye edildi. Diğer suçların ise, mağurenin vefat etmesi ve şikayette bulanamaması nedeni ile düştüğü belirtildi. Davanın müdahilleri Aile ve Sosyal Politikalar müdürlüğü ve Cansel Buse K.’nın babası Mustafa K. İdi. 
Sanığın Avukatı Adil Yargılama İstedi
Sanık avukatı müvekkilinin, Cansel Buse K. İle yaşadığı ilişkinin tasvip edilemeyeceğini, ancak maktul ile arasında olan ilişkide hiçbir zorlama olmadığını, kamuoyunun bu olayı farklı yöne çekerek Bayram Özcan’a ağır ceza verilmesini istediğini, bu nedenle müvekkilinin yargılanmasının adil bir şekilde olması gerektiğini belirtti.
Aile Kararı Temyiz Edecek 
Mahkemede çıkan kararı Cansel’in ailesi “Hukuk fiyaskosu” olarak adlandırdı. Ailenin avukatı mahkeme sonucunu yasal bulmadıklarını ve karara nezdinde itiraz edeceklerini belirterek,”bugün temyiz dilekçemizi vererek sonucu bekleyeceğiz” dedi. 
Olayı Hatırlayacak Olursak
Kayseri’de yaşayan Cansel Buse K. Matematik öğretmeni ile yaşadığı cinsel ilişkiden 3 gün sonra 17 Şubat günü) polis babasının beylik tabancası ile intihar etmişti. Olay sonrasında 2 öğretmen, 1 müdür yardımcısı ve 1 müdür görevden alınarak konuyla ilgili idari soruşturma başlatılmıştı. 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir