Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Bu Patlayıcı Koca Bir Mahalleyi Yok Edecekti!

Bu Patlayıcı Koca Bir Mahalleyi Yok Edecekti!

admin admin -
34 0
Van’da vatandaşın ihbarı büyük bir faciayı önledi
Van’ın merkez ilçesi İpekyolu’nda terörist gruplar rögara patlayıcı döşedi.
Daha geçtiğimiz günlerde terör örgütü PKK örgütü üyeleri Van’ın İpekyolu ilçesinde devriye görevini yapan zırhlı polis araçlarının geçtiği sırada arka arkaya 2 bombayı patlatmış; ayrıca yol keserek yoldan geçen vatandaşların araçlarını ateşe vermişlerdir. 
Her fırsatta haince tuzaklar kurarak güvenlik güçlerimize ve sivil vatandaşlara zarar veren pkk mensupları yine Van’ın İpekyolu ilçesini hedef aldı. Hacıbekir Mahallesi’nde, bir caminin önündeki rögarı hedef alan terörist gruplar buraya 20 kilo TNT patlayıcı döşedi. Veyse Karani Sokak’ta bulunan bu patlayıcı düzeneğini vatandaşlar son anda farketti ve zaman kaybetmeden durum emniyet birimlerine aktarıldı.
TERÖRLER MÜCADELE, BOMBA İMHA VE İSTİHBARAT ORTAK ÇALIŞMA YAPTI
İhbarı alan emniyet birimlerinden Terörle mücadele ekipleri ve İstihbarat şube müdürlüğü ekipleri hemen düzeneğin bulunduğu sokağa gitti. Öncelikle sivil halkın zarar görmemesi için çevre güvenliği alan polis ekipleri daha sonra, bir eve ait bahçenin duvarından, caminin önünde bulunan rögar kapağına doğru giden kabloyu tespit etti. Bunun üzerine incelemeler derinlemesine devam etti ve sokağa daha yeni dökülmüş olan asfaltın altına 20 kilogramlık yağ tenekesinin içine yerleştirilmiş halde TNT ve amonyum nitrat patlayıcının yerini belirledi.
Olay yerine gelen bomba imha ekipleri, ilk iş olarak patlayıcıyı infilak ettirecek olan düzenekleri devre dışı bırakan ekipler böylelikle bombayı da devre dışı bıraktı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir