Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. BRAGİ Kimdir?

BRAGİ Kimdir?

admin admin -
37 0

BRAGİ Kimdir?
Türkçe rap son dönemlerin en popüler müzik türü olmaya devam ediyor. Z kuşağının yoğun ilgi gösterdiği rap müzik, yeni yıldızlarını da yaratmayı başarıyor.Çıkardığı ritimli duman şarkısıyla adından söz ettiren BRAGİ ise büyük bir başarıya imza attı. Peki, BRAGİ kimdir? İşte detaylar…

Türkiye’nin ana gündem maddesi haline dönüşen Z kuşağı farklı tarzlara yoğun ilgi göstermeye devam ediyor. Pop ve arabesk müziğin yerini rap müzik alıyor. Z kuşağı sadece popüler müzik tarzını belirlemek ile kalmıyor. Aynı zamanda kendi yıldızlarını da üretmeye başlıyor. İnternetin yaygın bir şekilde kullanılması da genç yeteneklerin keşif sürecinde en etkili faktör olarak karşımıza çıkıyor. Youtube’nin yanı sıra Spotify listelerine girmeyi başaran genç yıldızlar bir anda en popüler isimler haline dönüşüyor. Son olarak adından söz ettirmeyi başaran genç yetenek ise BRAGİ oldu. Rap müziğin sevilen ismi müzik dünyasına adım atan BRAGİ, özgün tarzıyla dikkat çekti.

BRAGİ’in gerçek adı nedir?

Rap müzik yapan sanatçıların en belirgin özelliklerinden birisi de gerçek isimlerini kullanmak yerine nick nameleri tercih etmeleri oluyor. Ceza, Sagopa Kajmer gibi önemli isimlerin başlattığı akım genç yıldızlar tarafından da sürdürülüyor.BRAGİ mahlasını kullanan rap müzisyeninin gerçek adı Emre Özel.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir