Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. Beyaz Saray Önünde Binlerce Kişi “Gazze’ye Destek” İçin Toplandı

Beyaz Saray Önünde Binlerce Kişi “Gazze’ye Destek” İçin Toplandı

haberci haberci -
52 0

Büyük Gösteri Amerikan Kamuoyuna Mesajlarını İletti

Beyaz Saray önünde ve çevresinde bir araya gelen binlerce kişi, son dönemin en büyük “Gazze’ye destek” gösterisinde bulundu. “Soykırım kırmızı çizgimiz” mottosuyla düzenlenen etkinliğe Filistinliler, Amerikalı Araplar, anti-siyonist Yahudiler ve diğer gruplar katıldı. Öğlen saatlerinde başlayan gösteri, giderek artan kalabalıkla “Gazze’de soykırıma hayır”, “İşgali durdurun”, “Filistin’e özgürlük” ve “Biden, yalan söylemeyi bırak” sloganları eşliğinde ilerledi.

ABD Yönetimine Ateşkes Çağrısı Yapıldı

Gösteride konuşma yapan organizatörler, ABD yönetimine İsrail’e silah göndermeyi kesme çağrısında bulundu. “Gazze konusunda kırmızı çizginizi hatırlayın” mesajı veren göstericiler, Biden’a acil ateşkes çağrısı yaptı. Dev insan zinciri oluşturan binlerce kişi, kırmızı şeritler taşıyarak Gazze’deki durumu vurguladı.

Geniş Güvenlik Önlemleriyle Gerçekleşen Gösteri Kalabalık İlgisiyle Karşılandı

Polisin geniş güvenlik önlemleri aldığı ve trafiği kapattığı gösteri, Washington’da son dönemde gerçekleşen en kalabalık Gazze gösterisi olarak nitelendirildi. Katılımcılar, ABD yönetimine İsrail’e destek vermemesi ve silah göndermeyi durdurması çağrısında bulundu.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir