Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Başbakan Davutoğlu, Kılıçtaroğlu’nu Kınadı

Başbakan Davutoğlu, Kılıçtaroğlu’nu Kınadı

admin admin -
32 0
 İstanbul 6. Hükumet Eylem Planı Toplantısı’nda konuşan Davutoğlu, haya ve edep duygularını hiçe sayıp muhalefete hakaret eden ve hakareti siyaset üslubu zanneden siyasetçileri şiddetle kınadığını belirtti.
3 AYLIK VAAT EDİLEN BÜTÜN HİZMETLER GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Davutoğlu, 1 Kasım’da milletin güçlü iradesi ile buralara geldiklerini anlatarak, 64.hükumetin 4,5 ayını doldurduğunu, seçimlerden önce vaat edilen hizmetler için kolları sıvadıklarını, 20 Aralıkta da vaatleri gerçekleştirmek için çizdikleri yol haritasını milletle paylaştıklarını anlattı. Bugün gelinen noktada 3 aylık vaat edilen tüm hizmetleri gerçekleştirdiklerini söyleyen Davutoğlu, 3 aylık reformların yüzde 70’i, 6 aylık reformların ise yüzde 30’unun gerçekleştirildiğini ifade etti.
ÇİRKİN SÖZLERİ KINIYORUM
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu için sarf ettiği çirkin sözleri şiddetle kınayan Davutoğlu, AKP hükumetinin icraatle meşgul iken muhalefetin edep ve haya duygularından yoksun hakaretle meşgul olduğunu söyledi. Hakaret etmeyi siyasetin üslubu olarak algılayıp çirkin sözler sarf ederek siyaset yapan zihniyeti şiddetle kınadığını vurguladı.
GÖÇMELERE BÜTÜN İMKANLAR SUNULUYOR
Son zamanlarda artan terör saldırıları ile mücadele ettiklerini söyleyen Davutoğlu, güneyde yaşanan kanlı saldırıların olumsuz sonuçlarını her gün yaşadıklarını belirtti. Can tehlikesi ile karşı karşıya kalan milyonlarca insana kucak açtıklarını söyleyen Başbakan Davutoğlu, göçmenlere tüm imkanların sunulduğunu belirtti. Bir taraftan terörle mücadele edip güvenliği sağlamak için çalışırken, diğer taraftan da ekonomik istikrar ve büyümeyi sağlayacak çalışmaları yürüttüklerini anlatan Davutoğlu, bütün olumsuzluklara rağmen Türkiye’nin ilerlemesinin önüne kimsenin geçemeyeceğini söyledi.
3 aylık reformların bazılarını ertelediklerini ifade eden Davutoğlu, verilen sözlerin tutulacağını, şimdiye kadar tutulmamış hiçbir sözlerinin bulunmadığını sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir