Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Balıkesir’de Turizm Öğrencisi Bıçaklanarak Öldürüldü, Fail Tutuklandı

Balıkesir’de Turizm Öğrencisi Bıçaklanarak Öldürüldü, Fail Tutuklandı

haberci haberci -
82 0

Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğrencisi Cinayete Kurban Gitti

Balıkesir’in Karesi ilçesine bağlı Karaoğlan Mahallesi’nde, 11 Mayıs tarihinde, bir restoranda kurye olarak çalışan Balıkesir Üniversitesi Turizm Fakültesi Turizm Rehberliği Bölümü öğrencisi Ata Emre Akman, motosikletiyle sipariş teslimi yaparken E.Ö. tarafından bıçaklandı.

Faile Gözaltı ve Mahkemeye Sevk Edildi

Kanlar içinde kalan Akman olay yerinde hayatını kaybederken, saldırgan E.Ö. kaçtı. Olayın ardından polis ve sağlık ekipleri sevk edildi ve Akman’ın cenazesi Balıkesir Atatürk Şehir Hastanesi’nin morguna kaldırıldı.

Güvenlik kamerası görüntülerinden fail E.Ö.’nün kimliği tespit edilerek ailesinin evine düzenlenen operasyonla yakalandı. E.Ö. ve babası Orhan Ö. gözaltına alındı. E.Ö. tutuklanırken, babası serbest bırakıldı ancak daha sonra tekrar gözaltına alınarak tutuklandı.

Cinayetle İlgili İddianame Hazırlandı

Soruşturma sonucunda E.Ö. ve babası Orhan Ö. hakkında ayrı ayrı iddianameler hazırlandı. E.Ö. için ‘Canavarca hisle veya eziyet çektirerek adam öldürme’ suçundan 18 yıldan 24 yıla kadar hapis cezası istenirken, babası Orhan Ö. için ‘Tasarlayarak canavarca hisle veya eziyet çektirerek öldürmeye azmettirme’ suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası talep edildi. Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi dosyaların birleştirilmesine karar verdi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir