Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Bahar Alerjisi Tehlike Saçıyor!

Bahar Alerjisi Tehlike Saçıyor!

admin admin -
32 0

Havaların ısınmasının yanı sıra aldatıcı güneşin de insanları etkilediği bahar alerjiler Nisan ve Mayıs ayında adeta zirve noktasına ulaşıyor. Uzmanlar alerjilerin ölümcül vakalar ile sonuçlanabileceğinin de uyarısını yaptı. Bahar alerjisinden korunmak için yapılması gerekenleri artık daha sık bir şekilde tekrarlayacak olan uzmanlar özellikle alerjisi olanların belirli saatler içerisinde açık havada dolaşmamalarını, yıkanmış elbiselerin dışarıya asılmamasını ve alerjiyi tetikleyecek yiyeceklerden uzak durulmasının gerektiğini ifade ettiler.

Polenlerin ortalığa dökülmesi hızla yaygınlaşırken özellikle Nisan aynının sonları ve Mayıs ayının başlarına dikkat edilmesinin çok önemli bir olgu olduğunu söyleyen sağlık uzmanları tanımlanmayan alerjilerin ve teşhisi konmamış hastalıkların sonucunda ölüm ile biten durumlar karşımıza çıkıyor, bu yüzden sadece alerjisini bilenlerin değil herkesin polenlere ve aldatıcı güneşe karşı tedbirli olmasını belirttiler.

Havaların sıcak ve soğuk arasında gidip gelmesinin giyim kuşamı yakından etkilediğini belirten uzmanlar yaklaşan yaz ayları öncesi hastalık salgınlıklarının artması yönünde gelişmeler beklediklerini ve sürekli olarak yaptırılacak olan kontroller bu riski biraz daha azaltabilir açıklamasını yaparak vatandaşları da uyarmaya yoluna gittiler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir