Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Atatürk’e hakarete suç duyurusu

Atatürk’e hakarete suç duyurusu

admin admin -
26 0

 AKP Derince Gençlik Kolları Başkanı’nın sosyal medya hesabında Atatürk düşmanlığını gözler önüne seren bir paylaşımda bulunduğu iddiasına tepkiler dinmek bilmiyor.

 Söz konusu kişinin paylaşımı sebebiyle Cumhuriyet Halk Partisi Kocaeli Gençlik Örgütü Kocaeli Adliyesine suç teşkil ettiği gerekçesiyle söz konusu paylaşım hakkında suç duyurusunda bulundu. Paylaşımın hem Atatürk’e hem de temsil ettiği Türk Cumhuriyetine ve Türk milletine ağır hakaretler içerdiğini söyleyen CHP İl Gençlik Kolları Başkanı Murat Erinç yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi.

 Burada AKP Derince Gençlik Kolları Başkanı’nın sosyal medya hesabında yaptığı paylaşım içim bulunuyoruz. Sosyal medyada bulunan ve Atatürk’ün şahsiyeti hakkında ağır hakaretler içeren bu paylaşımlara istinaden yetkili mahkemeye suç duyurusunda bulunacağız. Bu paylaşımda milli mücadelemizin önderi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ağır ithamlarda bulunulmuş ve hakaret edilmiştir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün milletin değeri olduğunu belirten Murat Derinç hala hukuka, hakka ve adalete güvendiklerini ifade ederek CHP Kocaeli Gençlik Örgütü olarak bu paylaşım hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ve takipçisi olacaklarını da belirtti.

 Murat Erinç söz konusu paylaşımın Cumhuriyet kurumuna da hakaretler içerdiğini belirtti.

                           BİR KEREDEN BİR ŞEY OLMAZ

 Murat Erinç medyada Genel Başkanları ile ilgili olarak kelimenin tam anlamıyla bir linç kampanyasının sürmekte olduğunu ve bundaki asıl amacın kendi ayıplarını örtmek olduğunu ileri sürdü.

 Ayrıca bir kereden bir şey olmaz diyen bir zihniyete aynı zekayla ve sözlerle karşılık vermek zorunda olduklarını söyleyerek Kılıçdaroğlu’nun sözler için de bu durumun geçerli olacağını ifade etti.

    ATATÜRK’E SAYGISIZLIK ERDOĞAN’A DA SAYGISIZLIKTIR

 Murat Erinç, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e sosyal medyada yapılmakta olan paylaşımlar için de şu sözlerini ilave etti. “Bu paylaşıma herkes tepki göstermelidir. İlk başta da Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tepki koymalıdır. Çünkü şu an Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün koltuğunda kendisi oturmaktadır. Atatürk ilk cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da son cumhurbaşkanıdır. Bu hakaret eden kişi aynı zamanda cumhuriyete ve onun kazanımlarına da hakaret etmiştir. Ülkenin hakimleri, savcıları harekete geçmelidir. Ortada bir suç unsuru bariz şekilde vardır.

 Buradan Sayın Cumhurbaşkanı ve Sayın Başbakana çağrıda bulunuyoruz. Derince AKP Gençlik Kolları Başkanı açık ve aleni bir biçimde suç işlemiştir.  Gereken yapılmalıdır. Bugünkü siyasiler o koltuklarda oturuyorlarsa bunun mümessili Mustafa Kemal Atatürk’tür.

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir