Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Atatürkçü Düşünce Derneğinden 23 Nisan kutlaması!

Atatürkçü Düşünce Derneğinden 23 Nisan kutlaması!

admin admin -
32 0

Atatürkçü Düşünce Derneğinin Gaziantep Şube Başkanı İsmail Tümer basın mensuplarına yaptığı açıklamada 23 Nisan kutlamalarının iptal edilmesinden dolayı üzgün olduklarını ancak ülkenin içinde bulunduğu durumdan ötürü bunu yadırgamadıklarını belirtirken Gaziantep il merkezinde çeşitli şenlik organizasyonlarının yapılacağını belirtti.

İsmail Tümer organizasyonun yaklaşık 5 saat süreceğini ve çocukların toplandığı alanda şiirlerin okunacağını, halk oyunlarının oynanacağını, türkülerin söylenip tiyatro gösterimlerinin yapılacağını belirtti. Bir şenlik havasında geçmesi beklenen 23 Nisan şenliklerini çocuklara aşılamanın oldukça önemli olduğuna da değinen İsmail Tümer kutlama olarak değil Atatürk’ün çocuklara hediye ettiği bu bayramı çocuklara anlatmak, öğretmek ve benimsemelerini sağlamak bizim görevimiz ifadeleri ile sözlerini sürdürdü.

Abartılı bir şenliğin olmayacağını söyleyen İsmail Tümer Atatürkçü Düşünce Derneğinin yaptığı bu organizasyona bütün çocukların davetli olduğunu ve gün boyunca güzel vakit geçirmek isteyen her ailenin çocuklarını alıp belirlenen yerlerde yapılacak olan şenlik bölgesine gelebileceklerini belirtti. Atatürkçü Düşünce Derneği’nin yaptığı bu organizasyona çevre illerin de katılım göstermesi beklenirken diğer iller içerisinde bulunan dernek şubelerinin de benzer aktiviteler için hazırlık içerisinde olduğu da iddia edildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir