Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Teknoloji
  4. »
  5. Artık Telefonlarımız 4.5G’li!

Artık Telefonlarımız 4.5G’li!

admin admin -
52 0

3G Teknolojisi Avrupa’da 2003 yılında kullanılmaya başlanmış ancak ülkemiz aynı teknolojiyle 2009 yılında tanışmıştır. Aradaki 6 yıllık bir sürede 3G performansını ve donanımlarını en üst seviyeye çıkartmıştır. Sadece bir tıkla yapılacak işlemlerin bağlantı sorunu yüzünden, uzun süreler bilgisayar veya telefon başında beklediğimiz zamanlar geride kaldı. Görünen o ki, 4.5G hızı hayatınızı oldukça kolaylaştıracak.

Kimler 4.5G Geçebilir?

Öncelikle bu teknolojiden yararlanmanız için, telefonunuzun 4G/LTE ve 4.5G destekli olması gerekmekte, ve 4.5G uyumlu SIM karta ihtiyaç duyulmaktadır. Destekli bir SIM karta sahipseniz telefonunuz otomatik olarak geçecektir. 1 Nisan itibariyle telefonlarımızda 4.5G simgesi yerine, LTE ve 4.5G görebiliriz.

Aklımıza takılan sorulardan bir tanesi de, telefonlarımız 4.5G desteklemiyorsa kullandığımız 3G bağlantımızda sorun olacak mı?

Eğer telefonunuz 4.5G desteklemiyorsa eski bağlantınız olan 3G ile internetinize bağlanmaya devam edeceksiniz.

Kesintisiz bağlanma, yüksek kaliteli HD kalitesinde video, müzik ve çoklu oyunlar 4.5G kullanıcılarını bekliyor. 4.5G veya 3G bağlantınız yavaşlarsa bu kullandığınız operatörlerin baz istasyonunda yaşadığı sorunla alakalıdır.

4.5G kullanıcıların merak ettikleri diğer bir soruda telefonun şarj ömrü kısalacak mı?

Pil ömrü kısalmayacak. Bu pil tüketiminin fazla olması yada az olması operatörlerin kullanıcıya verdiği hizmet bağlantı gücüne bağlıdır.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir