Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Arama Motorlarında Zirveye Giden Yol SEO’dan Geçer

Arama Motorlarında Zirveye Giden Yol SEO’dan Geçer

admin admin -
25 0

 

Günümüzde varlığını sürdüren mevcut markalarında yeni oluşturulmaya çalışılan markaların da dijital ortamlardaki varlıklarını güçlendirmek için SEO çalışmalarına ihtiyacı vardır. Bunun aslında çok basit bir nedeni vardır. İnternet kullanımı ve internetin dünyanın dört bir yanındaki kullanıcıların tercihleri ve satın alım kararları üzerindeki etkisi giderek artmaktadır. Doğal olarak web siteleri markaların web ortamındaki yüzü olarak daha ön plana çıkmaktadır.

 

İnternet hayatın hemen her alanında olmazsa olmazlardan biri haline geldiğinden web siteleri sayesinde binlerce kişiye aynı anda ulaşmak son derece kolay bir hale gelmiştir. Doğru ve etkili bir SEO stratejisi uygulanmasıyla web kullanıcılarının optimum düzeyde faydaya erişmesi de sağlayabilir. Web sitelerinin yönetimi sürecinde dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri hedef kitleyi doğru belirlemek, rakip analizlerini ve geri dönüşleri titizlikle değerlendirerek gerekli aksiyonları alma konusunda bunlardan yararlanmaktır.

 

Atalay Sıdar tarafından kurulan ve çalışmalarını da yine Atalay Sıdar önderliğinde gerçekleştiren Simur Digital internet ortamında organik trafik pazar payının ne kadar yüksek olduğunun bilincindedir. Bu bilinçle yönlendirdiği profesyonel yaklaşım sayesinde her bir müşterisinin kendi alanında pazar payını artırmaya yönelik çalışmalar gerçekleştirir. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki günümüzde en yüksek hacimlere sahip e-ticaret sitelerinin satışa dönüşen etkinlikleri genellikle organik trafik kaynaklıdır. Ayrıca e-ticaret siteleri dışında alan web sitelerinde de teklifler ve telefon dönüşümleri konusunda organik trafik son derece etkilidir.

 

Simur Digital müşterilerine optimum fayda sağlayabilmek için dijital dünya trendlerini yakından izler. Müşterilerine sunduğu SEO hizmetleriyle yeni trendlere ayak uydurmayı hedefler. Simur Digital’in amacı üretilen özgün ve kaliteli içerikler ile müşterilerinin rakipleri arasından sıyrılmasını sağlamaktır. Sürecin doğru bir şekilde değerlendirilebilmesi için verilen SEO hizmeti ve yapılan SEO çalışmalarının sonuçları müşterilere düzenli olarak raporlanır. Simur Digital’in profesyonel ekibi her marka özelinde belirlenen hedef kitleyle en doğru iletişimi kurma amacıyla önemli bir görev üstlenir. Markanın dijital stratejilerine odaklanır ve web sayfalarının güncelliğini koruması için gereken çalışmaları gerçekleştirir.

 

SEO 101 Kitabı ile SEO’nun İnceliklerini Öğrenmeye Hazır mısınız?

 

Simur Digital’in kurucusu Atalay Sıdar tarafından kaleme alınan SEO 101 kitabı “SEO’ya bakış açınızı değiştireceğiz” iddiasıyla çıkılan yolculuğun bir ürünüdür. Atalay Sıdar gün geçtikçe pekiştirdiği sektörel deneyimi sayesinde müşterileride ihtiyaçları olan her konuda daha iyi hizmet vermenin ve bu amaçla her müşteri için özel çözümler sunmanın Simur Digital’in önceliği olduğunu vurgulamaktadır.

 

Simur Digital’in faaliyetlerini şekillendirirken SEO’nun web dünyasındaki önemini temel alan Atalay Sıdar SEO 101 kitabını kaleme almıştır. Kitabın yazılma nedeni gerek bu sektöre yeni giren gerek belirli bir yetkinliğe sahip olan gerek sadece kendi web sitesini yönetmek isteyen kişilerin SEO çalışmalarına başlama, SEO stratejileri oluşturma, yönetme ve geliştirme konusunda fayda sağlamaktır. Bu konuda sektördeki ihtiyacı fark eden Atalay Sıdar Türkiye’nin adım adım SEO anlatan ilk ve tek kitabı olan SEO kitabı içindeki 10 adım ile SEO sürecinin kolayca anlaşılmasına ve uygulanmasına katkıda bulunmaktadır.

 

Başarılı Web Sitelerinin Olmazsa Olmazı: SEO

 

SEO; web sitelerinin, işletmelerin ve markaların başta Google olmak üzere tüm arama motorlarında yani web ortamında daha geniş kitlelere ulaşması için faydalanılması zorunlu bir hizmettir. Sanal ortam giderek daha önemli bir hale gelmekte ve web sitelerinin bu ortamdaki popülaritesi önem kazanmaktadır. Popüler web siteleri potansiyel web müşterilere ulaşma konusunda rakipleri karşısında avantajlıdır. SEO çalışmaları kullanıcı dostu bir web sitesine sahip olma ve potansiyel müşterilere ulaşma konusunda markalara önemli bir avantaj sağlar.

 

İş dünyasındaki rekabet güçlendikçe markalar web ortamında da var olma ve mevcut varlıklarını güçlendirme ihtiyacı duymaktadır. İnternet kullanıcılarına marka, ürün ve hizmetlerin en doğru ve etkili şekilde ulaştırılması ve tanıtılması doğru SEO stratejileri sayesinde mümkün olmaktadır. SEO çalışmaları hedef kitleye doğal yollarla ulaşılmasını ve organik trafik kazanılmasını sağladığından markalar açısından çok önemlidir.

 

SEO çalışmalarının web sitesi ziyaretçi sayılarını organik olarak artırma ve arama motoru sıralama sonuçlarında üst sıralarda yer alma konusundaki katkısı gözardı edilemez. Doğru şekilde planlanan ve uygulanan SEO stratejileri web sitelerinin ilgili anahtar kelimelerde üst sıralarda yer alması için önemli bir unsurdur. SEO çalışmaları web sitesinden maksimum geri dönüş sağlama noktasında da önemli bir rol üstlenir. Show çalışmalarını web sitesi özelinde planlamak ve uygulamak aynı zamanda maliyetsiz bir şekilde reklam yapma, kurumsal bir imaj oluşturma ve marka bilinirliğini artırma avantajı da sağlar.

 

Siz de web sitenizin arama motoru sonuçlarında üst sıralarda yer almasını, mevcut müşterilerinizle olan iletişiminizin web ortamına taşınmasını, dijital ortamın sunduğu avantajlardan faydalanarak potansiyel müşterilerinize ulaşmayı ve rakipleriniz karşısında avantajlı bir konuma geçmeyi istiyorsanız vakit kaybetmeden Simur Digital ile iletişime geçin. Simur Digital’in profesyonel ekibi tarafından her marka özelinde doğru şekilde planlanan ve etkin şekilde yönetilen SEO süreçleri ile zirvenin tadını çıkarmaya başlayın

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir