Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Sağlık
  4. »
  5. Apandisit Belirtileri Nelerdir?

Apandisit Belirtileri Nelerdir?

admin admin -
41 0

Apandisit hastalığıyla mücadele etmek zorunda mı kaldınız? veya apandisit hastalığı sizlere zorlu günler mi geçiriyor? Niçin duruyorsunuz? Bir an önce doktora gidin ve bu hastalık için erken tedaviye başlayın yoksa apandisitinizin zehirli sıvısı karın zarınıza ulaşarak sizlere daha fazla ağrılı hastalıklar yaşatabilir ve sizleri fazlasıyla rahatsız edebilir. 

Apandisit Belirtileri Nelerdir?

Yukarıda dediğimiz gibi apandisit bir çok nedene bağlı olarak çiıkabilir hatta apandisit hastalığına karar vermeniz, teşhisi koymanız imkansızdır. Birden karın ağrısıyla geliyor ve karnın genelinde yavaştan bir ağrı oluşuyor. Bu ağrı zaman içerisinde karnınızın sağ tarafına doğru yerleşerek daha fazla şiddetlenmiş oluyor aynı zamanda karnın sağ tarafına yerleşen bu ağrı bu sırada kalın bağırsağınızın ucunu tıkamaya başlıyor. İşte bundan sonra gerçekten zorlu bir mücadele sizleri bekliyor!

Apandisit hastalığında direk doktora gitmeniz hiç uygun olmayacaktır zira bu hastalığın nasıl geldiği ve nasıl oluştuğu doktorlar tarafındanda bilinememektedir. İlk oluşan karın ağrısı için doktora başvurursanız yanlış tanı konulup sizi geri gönderebilirler. Eğer karnınızdaki ağrı bir türlü geçmek bilmiyorsa ve kıvrandığınızda ağrı duruyor gibi oluyorsa doktora gidebilirsiniz. Doktora gittiğinizde size ''apandisit şüphesi'' etiketi konulacaktır ve bir an önce ameliyathaneye alınacaksınız. 

Apandisitiniz eğer patlarsa ve bu patlayan şeyin içerisinde yer alan zehirli sıvı karın zarınıza doğru ilerlerse başka hastalıklara neden olabilir. Apandisit hastalığında bu sıvı karın zarına ulaşmadan önce mutlaka doktora gidilmelidir yoksa yukarıda dediğimiz gibi önemli sağlık sorunları yaşayabilirsiniz.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir