Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. AÖF Sınav Giriş Yerleri Açıklandı!

AÖF Sınav Giriş Yerleri Açıklandı!

admin admin -
36 0

Açıköğretim Fakültesinin ikinci dönemi olarak lanse edilen bahar döneminin ilk sınavları bu hafta sonu yapılacak. Adayları oldukça zorlu soruların beklediği sınav için giriş yerleri de AÖF tarafından açıklandı. Sınavlar ile ilgili olarak rutin açıklamalarını yapan AÖF adayların bazı kurallara zaman zaman uymadığını ve bunun da sorunlara yol açtığını belirterek bu konuda özenli davranılmasını istedi.

Cep telefonu, fonksiyonu hesap makinesi, tablet gibi teknolojik araçların sınav salonlarına getirilmemesi gerektiğinin altını çizen AÖF kurallara uymayan adaylar hakkında yasal sürecin sınav gününde uygulanacağını ve öğrenciliklerinin de dondurulacağını ifade ederek bu konuda oldukça ciddi olduklarının da bir kez daha altını çizdiler.

Sınava geç kalma durumunda da ek tedbirlerin devreye gireceğini söyleyen AÖF sınav saatinden 15 dakika sonra gelen adayların özel izin ile sınav kağıtlarını alabileceklerini, ancak daha sonra gelenlerin böyle bir haklarının olmadığını ifade ederken sınavın son 5 dakikası ve ilk 30 dakikası içerisinde de sınav salonunun terk edilemeyeceğini net bir dil ile belirttiler. Bahar dönemine ait vize sonuçlarının da sınavların bitiminden yaklaşık 15 gün sonra açıklanması bekleniyor.

SINAV GİRİŞ BELGESİ İÇİN TIKLAYINIZ

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir