Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Siyaset
  4. »
  5. Albayrak’tan Açıklama

Albayrak’tan Açıklama

admin admin -
9 0

Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Projesi Finansman İmza Töreni – Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak: – “Milletimiz bir kere daha istikrara ve güvene evet dedi. Türkiye’yi büyütecek proje ve yatırımlara devam dedi” – “Geçen yıl Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisi’nin 550 milyon metreküplük ilk fazını devreye aldık. O gün milletimizle bu tesisimizin kapasitesini 5,4 milyar metreküpe çıkarma projemizi paylaşmıştık” – “İnşallah yoğun bir çalışma ile kapasiteyi kademeli olarak artıracak ve 2023 yılından önce 5,4 milyar metreküplük kapasiteye ulaşacağız”
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak, Türkiye’nin 24 Haziran seçimlerinde önemli bir demokrasi sınavından daha başarıyla çıktığını belirterek, “Milletimiz bir kere daha istikrara ve güvene evet dedi. Türkiye’yi büyütecek proje ve yatırımlara devam dedi. Büyük ve güçlü Türkiye idealine her zamankinden daha fazla sahip çıktı.” dedi.

Albayrak, Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Projesi’nin finansman anlaşması imza töreninde konuştu.  Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisinin yeni fazları için Dünya Bankası ve Asya Altyapı ve Yatırım Bankası ile toplamda 1,2 milyar dolarlık finansman anlaşmasına imza atıldığını kaydeden Albayrak, “Hem geri ödeme koşulları ve uygun maliyeti hem de düşük faizi ile Türkiye için önemli bir finansman kaynağı olacak. Geçen yıl Tuz Gölü Doğalgaz Depolama Tesisinin 550 milyon metreküplük ilk fazını devreye aldık. O gün milletimizle bu tesisimizin kapasitesini 5,4 milyar metreküpe çıkarma projemizi paylaşmıştık. İnşallah yoğun bir çalışma ile kapasiteyi kademeli olarak artıracak ve 2023 yılından önce 5,4 milyar metreküplük kapasiteye ulaşacağız. Silivri doğalgaz depolama tesisimizdeki genişleme ile birlikte 10 milyar metreküplük depolama hedefimize de ulaşacağız.” ifadelerini kullandı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir