Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Ahmet Kural Öldü mü?

Ahmet Kural Öldü mü?

admin admin -
38 0

Kısa süre içerisinde tüm sosyal medyalarda ortaya çıkan “Ahmet Kural öldü” haberi ile sosyal medya çalkalandı. Ahmet Kural’ın bu kadar popüler olmasında önemli bir konuma sahip olan Kardeş Payı dizisi senaristliğini üstlenen Selçuk Aydemir konu ile ilgili olarak ilk açıklamaları yapan isim oldu.

Yaptığı tiplemelerinde etkisi ile harika konumlarda yer alan ve almaya devam eden Ahmet Kural’ı aradığını ifade eden Aydemir, Ahmet Kural’a öldüğü haberini verdiğini dile getirirken aldığı cevap karşısında ne yapacağını bilememiş gibi… Ahmet Kural’ın “Niye bana haber vermiyorsunuz?” tepkisini dile getiren Aydemir’in böylesine ciddi bir konuda aldığı yanıtın esprili olması sebebiyle şaşırdığı anlaşılıyor. Sayın Aydemir, yaptığı açıklamalar neticesinde bu tip haberlerin yapılmadan önce Ahmet Kural’ın ailesinin de düşünülmesi gerektiğini vurguladı. Biz de bu tip haberlerin yapılan kişinin yakın çevresinin düşünülmesi ve ona göre hareket edilmesi gerektiğini söylemeden geçmek istemiyoruz.

Ayrıca Selçuk Aydemir dışında Ahmet Kural’ın menajerinin yaptığı açıklama neticesinde bu haberin çıkmasına sebep olan kişiler için gerekli hukuki mücadeleyi başlatmalarına rağmen bir sonuca ulaşamadıklarını, çünkü bunu yapan kişilerin küçük çocuklar olduğunu ve gruplarını kapatmalarına rağmen farklı yerlerden bu tip haberleri yaymaya devam ettiklerini vurguladı. Ayrıca sözlerine nasıl engelleyeceklerini bilemediklerini ekleyen Ahmet Kural’ın menajeri de haberi yalanlamış oldu.

Daha önce bu tip bir olay için bir kez daha rahatsızlık yaşamış olan Kural, Twitter hesabından haberi yalanlarken kendi ölüm haberini görmesini vurgulamış ve altında resmini paylaşarak sevenlerine selam göndermişti.

Bu tip haberlerin ortaya atılması ve insanların gerekli açıklamaları beklemeden doğrudan haber için yaşadıkları duyguları etiketler ile sosyal medyada paylaşmaları bir anlamda haberi yaymaktır. Bu tip haberlere inanmamak gerektiğinin altını çizerek gerekli açıklamaların beklenmesi gerektiğini hatırlatmakta fayda var.

Peki ya Ahmet Kural kimdir?

Kütahya‘da doğmuş, 33 yaşında ve 2007 yılından beri aktif olarak farklı dizi ve çalışmalarda rol alan, bir çok kişi tarafından yaptığı hareketler ve mimikleri ile birlikte sevilen bir oyuncudur.

Tiyatro ve dizi kariyerini gözler önüne alırsak, İşler Güçler dizisi ile bir anda ön plana çıkmış ve akabinde hemen hemen aynı kadro ile Kardeş Payı dizisinde Metin Özdemir karakterini canlandırmıştır. Her iki dizi de de oldukça beğeni toplayan ve takipçi kitlesini belki yüzlerce kat arttıran Kural, 2012 yılında sevilen dizi Behzat Ç.‘ye de konuk oyuncu olarak katılmıştı.

Dizilerdeki oyunculukları sebebi ile film çekme kararları içerisinde olan dizi ekibi tarafından Düğün Dernek dizisinde Tüpçü Fikret karakteri ile bir çok kişinin yüzünde gülümsemeler ve hatta kahkahalar oluşturmayı başarmıştır. Daha da geçmiş zamanlara ufak bir yolculuk yapmanız gerekirse 2010 yılında Cem Yılmaz’ın yönetmenliğinde hazırlanan Çalgı Çengi dizisinde de Gürkan karakteri ile başrol oyuncusu olarak görev almıştı.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir