Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. AFAD: Diyarbakır ve Mardin’deki Yangın Bölgeleri “Afet Bölgesi” İlan Edildi

AFAD: Diyarbakır ve Mardin’deki Yangın Bölgeleri “Afet Bölgesi” İlan Edildi

haberci haberci -
48 0

15 Kişi Hayatını Kaybetti, 5 Milyon Lira Acil Yardım Gönderildi

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), Diyarbakır ve Mardin’deki zirai alan yangınlarının etkilediği mahallelerin “Genel Hayata Etkili Afet Bölgesi” ilan edildiğini duyurdu.

Etkilenen Mahalleler ve Zararlar

AFAD tarafından yapılan açıklamada, Diyarbakır’ın Çınar ilçesindeki Köksalan ve Bağacık mahalleleri ile Mardin’in Mazıdağı ilçesindeki Yücebağ ve Yetkinler mahallelerinin yangından zarar gördüğü belirtildi. Yangınlar sonucunda 15 kişinin hayatını kaybettiği ve tarım alanları ile hayvanların zarar gördüğü vurgulandı.

Acil Yardım ve Destek

Hayatını kaybedenlerin yakınlarının ve yangından etkilenen ailelerin acil ihtiyaçlarının karşılanması amacıyla Diyarbakır’a 3 milyon lira, Mardin’e ise 2 milyon lira olmak üzere toplam 5 milyon lira acil yardım ödeneği gönderildiği bildirildi.

Ayrıca tarım ve hayvancılık zararlarının giderilmesi için Cumhurbaşkanlığı ve AFAD tarafından bölgeye 50 milyon lira olmak üzere toplam 55 milyon lira ödenek aktarıldığı açıklandı.

Vatandaşlarımıza Destek

AFAD açıklamasında, “Devletimizin tüm imkanlarıyla milletimizin yanında olmaya, yangınlarda zarar gören vatandaşlarımızın yaralarını el birliğiyle sarmaya devam ediyoruz. Hayatını kaybeden vatandaşlarımıza bir kez daha Allah’tan rahmet, yakınlarına ve ailelerine başsağlığı diliyor, yangından etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi sunuyoruz.” ifadelerine yer verildi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir