Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. Adana’da Tutar Apartmanı Davası: Sanıklar Tahliye Edildi

Adana’da Tutar Apartmanı Davası: Sanıklar Tahliye Edildi

haberci haberci -
39 0

Sanıkların Tahliye Edilmesi

Adana’da 6 Şubat 2023’te meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde yıkılan ve 63 kişiye mezar olan ”Tutar Apartmanı” davasında bugün yeni bir gelişme yaşandı. Sanık avukatının tutukluğu yaptığı itirazı Adana 4. Sulh Ceza Hakimliği değerlendirdi. Hakimlik, 28 gün tutuklu kalan sanıklar Bekir Baloğlu ve oğlu Osman Baloğlu hakkında tahliye kararı verdi.

Mahkeme Kararında Neler Var?

Kararda, şu ifadelere yer verildi: Tutuklu şüpheliler Bekir Baloğlu ve Osman Baloğlu’nun üzerine atılı suçun vasıf ve mahiyeti, mevcut delil durumu, dosya içerisinde bulunan Alfa Yapı ve Zemin Mekaniği raporu ile Çukurova Üniversitesi bilirkişi raporunda şüphelilere kusur izafe edilmediği için şüpheliler hakkında yeterli şüphenin olmadığından bahisle öncesinde Cumhuriyet Başsavcılığınca takipsizlik kararı verildiği belirtildi.

Müştekilerin Avukatından Tepki

Tutar Apartmanı’nda yakınını kaybeden müşteki avukatı Gülsüm Özdoğru mahkeme kararını değerlendirdi. 16.5 ay boyunca aynı şeyleri söylediklerini belirten avukat, “Sesimizi duyuramadık. Bu kararı kabul etmiyoruz ve karara itiraz edeceğiz” dedi. Özdoğru, Adana 4. Sulh Ceza Hakimliği ve Çukurova Üniversitesi bilirkişi heyeti hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını ifade etti.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir