Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dünya
  4. »
  5. ABD’de koronavirüs skandalı! Türkiye’yi kullandılar! Bakan Varank çok sert çıktı

ABD’de koronavirüs skandalı! Türkiye’yi kullandılar! Bakan Varank çok sert çıktı

admin admin -
18 0

ABD, coronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle önlemlerini artırdı. Başkan Donald Trump, cuma gecesinden itibaren Avrupa’dan gelen tüm seyahatleri 30 gün boyunca askıya alacaklarını açıkladı. Trump, İngiltere ve Türkiye’nin ise seyahat yasağından muaf tutulduğunu bildirdi.

TÜRKİYE İÇİN KİRLİ ALGI OPERASYONU

Seyahat kısıtlaması getirilen ülkeler arasında Türkiye bulunmazken, ABD merkezli New York Times (NYT) gazetesi, algı operasyonuna soyundu.

İSTANBUL’DAN CAMİ FOTOĞRAFI KULLANDILAR

NYT’nin internet sitesinde, “ABD, Avrupa’dan çoğu seyahati askıya aldı” başlığıyla verilen haberin fotoğrafında, İstanbul’dan bir cami yer aldı.

BAKAN VARANK ÇOK SERT ÇIKTI

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, ABD’nin koronavirüse karşı aldığı uçuş yasağını Türkiye fotoğrafını kullanarak servis eden New York Times’a tepki gösterdi. Varank, “Çin’de ortaya çıkıp Avrupa’dan dünyaya yayılan bir virüs. Virüsten korunmak için Avrupa’dan uçuşu yasaklayan bir ABD. Bu haberi, uçuş yasağı listesinde dahi olmayan Türkiye fotoğraflarıyla veren Batı medyası. Koranavirüs gibi bu zihniyetin de karantinaya alınması gerekiyor” dedi.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir