Atatürk Haber

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Gündem
  4. »
  5. 6 Kişilik Mezar Sahibinden Satılık!

6 Kişilik Mezar Sahibinden Satılık!

admin admin -
49 0
İstanbul’da sadece 2 metrekarelik bir mezarlık satın almak isteyenler bir ev parasını gözden çıkarmak zorunda. İstanbul’un göbeğinde defnedilmek isteyenlerin yoğun talepleri mezarlık alanlarının da fiyatlarını uçurdu. Zincirlikuyu Mezarlığı’nda sadece 2 metrekarelik bir mezar yeri almak isteyenlerin 714 bin lirayı gözden çıkarması gerekiyor. Mezar yeri için ödenecek bu parayla, İstanbul’un gözde mekanlarından biri olan Nişantaşı’ndan 2+1’lik bir daire rahatlıkla satın alınabilir.
ZİNCİRLİKUYU’YA TALEP ÇOK YOĞUN
İstanbul’un göbeğinde defnedilmek isteyenler için metrekaresi 150 Bin TL gibi ciddi bir rakam ile satılan mezarlıkların; konumu, yanında defnedilen kişinin kim olduğu vs. gibi detaylar ise mezarlık fiyatını arttıran etkenler arasında gösteriliyor. Özellikle bir çok ünlünün de defnedildiği yer olan Zincirlikuyu mezarlığı için internetten verilen ilanlar dikkatlerden kaçmıyor. Yurt dışında olduğum için kullanılmayan mezarlık şeklinde verilen ilanlar, 6 kişilik 16 metrekare mezarlık satılık gibi ilanlar dikkatlerden kaçmazken bunlara benzer 11 satılık mezar yeri ilanları bulunuyor. Mezarlığın dolu oluşu, önceden buradan mezar yeri satın alanlar için bir fırsat kapısı gibi görünüyor. 
ÜNLÜLERİN YANINA DEFNEDİLMEK ÇOK PAHALI
16 Metrekarelik bir mezar yeri için istenen 2 milyon 400 bin liralık bir servet gerekiyor. Bununla beraber ünlülerin yanına defnedilmek isteyenler için de mezar yeri fiyatları el yakıyor. Mesala, Sabancı ailesine yakın bir yerde defnedilmek isteyen bir kişi 2 metrekarelik mezar yeri için 250 bin dolar yani yaklaşık 714 bin TL ödeme yapması gerekiyor.
SADECE YAKIN AKRABALARA DEVREDİLEBİLİR
Konu ile ilgili açıklama yapma gereği duyan İSTANBUL Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü yetkilileri; İnternet üzerinden yapılan bu satışların yasal olmadığını ve mezar yeri sahiplerinin bu yerleri satmasının mümkün olmadığını belirtti. Yetkililer, daha önceden satın alınan mezar yerini devretmek isteyen kişilerin, bu devir işlemini; ancak birinci dereceden yakın akrabalarına devredebileceklerini söylediler.

İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir